Szybciej pomiędzy stolicami. Wystarczy tylko zgoda i prace ruszą

Szybciej pomiędzy stolicami. Wystarczy tylko zgoda i prace ruszą09.12.2021 11:32
Trasa S7
Trasa S7
Źródło zdjęć: © GDDKiA

Wojewoda Małopolski ma już wniosek dot. zezwolenia na realizację drogi ekspresowej S7 Miechów – Szczepanowice. Pozytywna decyzja pozwoli na wypłatę odszkodowań za nieruchomości i start budowy ostatniego małopolskiego odcinka S7 na północ od Krakowa.

5,3 km – tyle będzie liczył planowany odcinek drogi ekspresowej S7. Wzniesione zostanie 5 wiaduktów, a jeden z nich będzie też przejściem dla zwierząt. Ma on połączyć węzeł Miechów (budowany w ramach odcinka Moczydło – Miechów) oraz węzeł Szczepanowice.

Sieć drogowa na południu Polski
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Sieć drogowa na południu Polski

Dodatkowo na trasie znajdą się zabezpieczenia akustyczne, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem naprowadzającym oraz zbiorniki retencyjne. Przebudowana zostanie też infrastruktura pod- i naziemna (wraz z siecią energetyczną).

Nowy odcinek ma powstać w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. W ten okres nie będą wliczone okresy zimowe (od 16 grudnia do 15 marca).

Odcinek Miechów – Szczepanowice jest częścią ponad 55-kilometrowej trasy S7. Aktualnie trwają prace na 18 obiektach mostowych, a ich zaawansowanie na początku grudnia 2021 roku wynosiło 39,7 proc. W przypadku robót drogowych jest to 40,2 proc.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)