Nowy odcinek S7 koło Warszawy. Jest decyzja środowiskowa

Tak obecnie wygląda DK7 w Kiełpinie
Tak obecnie wygląda DK7 w Kiełpinie
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński

17.11.2021 12:16, aktual.: 14.03.2023 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trasa S7 na odcinku Warszawa-Kiełpin ostatecznie zyskała decyzję środowiskową, co daje GDDKiA zielone światło do pozyskania finansowania na inwestycję i rozpisanie przetargu. To ważny odcinek dla kierowców wjeżdżających do stolicy od północy.

Jak informuje GDDKiA, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrzył odwołania od decyzji środowiskowej dla budowy drogi ekspresowej S7 Warszwa-Kiełpin, dokonał w niej zmian i zatwierdził ostateczną wersję.

Mowa o 12,9-kilometrowym odcinku pomiędzy Kiełpinem i trasą Armii Krajowej w Warszawie. Inwestycja ułatwi wjazd do stolicy od północy. Zgodnie z założeniami powstaną minimum po 3 pasy ruchu w każdym kierunku, a w newralgicznych punktach nawet 4.

W okolicy mocno zurbanizowanych terenów (Bemowo i Bielany) przewidziano dwa tunele. Część trasy ma przebiegać po istniejącym śladzie ul. Kolejowej w Dziekanowie Leśnym, a za węzłem Kolejowa biec po nasypie w kierunku Kanału Młocińskiego.

Następnie będzie zahaczać o wschodnie obrzeże Kampinoskiego Parku Narodowego, do węzła Wólka Węglowa, a za ul. Arkuszową zmieni się w dwa tunele - każdy ma mieć około 1 km długości. Za tunelami nowa S7 wzniesie się ponad teren trasy S8. Na przecięciu dróg powstanie oczywiście węzeł. W planach są też wiadukty, przejścia dla zwierząt i odpowiednie zabezpieczenia w postaci ogrodzeń czy ekranów akustycznych.

Terminy realizacji pozostają nieznane do czasu ustalenia harmonogramu inwestycji. Ten natomiast zostanie opublikowany dopiero po uzyskaniu środków finansowych. Oznacza to, że kierowcy pojadą nowym odcinkiem najwcześniej za kilka dobrych lat.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)