Nowy koncept Datsuna - pierwszy szkic

Nowy koncept Datsuna - pierwszy szkic

Nowy koncept Datsuna - pierwszy szkic
Arkadiusz Gabrysiak
22.01.2014 11:49, aktualizacja: 08.10.2022 09:45

Kilka dni temu pisaliśmy o nowym koncepcie odrodzonej marki Datsun, który ma zadebiutować już w lutym podczas salonu Delhi Auto Expo 2014. Dziś mamy dla Was pierwszy rysunek przedstawiający nowy model koncepcyjny z logo Datsuna.

Pojazd nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. W kuluarach mówi się, że bazuje on na płycie podłogowej CMA (Common Module Architecture), którą opracował koncern Renault-Nissan. Przypomnijmy, że odrodzony Datsun jest budżetową marką Nissana. Co ciekawe, spekuluje się, że Renault przygotuje własną wersję prezentowanego konceptu.

Koncept Datsuna to mały pojazd segmentu A, który ma wyróżniać się z tłumu oryginalną stylistyką. Na dołączonym rysunku widać charakterystyczną atrapę chłodnicy i ciekawie zaaranżowane reflektory. Reszta nadwozia to typowe linie znane z innych aut tego segmentu. Samochód ma być stosunkowo niedrogi w zakupie, a grupą docelową będą młodzi ludzie w krajach takich jak Indie.

Datsun do tej pory pokazał dwa modele bazujące na Nissanie Micra: GO i jego 7-osobową wariację GO+. Obydwa samochody będzie można zobaczyć na stoisku Datsuna podczas Delhi Auto Expo 2014. Targi te rozpoczynają się już 5 lutego, a więc niebawem poznamy więcej szczegółów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)