Nowy Datsun tylko dla Rosji

Nowy Datsun tylko dla Rosji

Datsun Sedan
Datsun Sedan
Bartosz Pokrzywiński
01.02.2014 15:09, aktualizacja: 08.10.2022 09:43

Nieznany nikomu model Datsuna został przyłapany w Rosji. Najprawdopodobniej francusko-rosyjskie porozumienie przygotowuje nowe auto.

Gdzieś w Rosji komuś udało się sfotografować całkowicie nieznany samochód ze znaczkiem Datsuna. Biały sedan będzie nowym modelem przeznaczonym na tamtejszy rynek.

Jakiekolwiek informacje dotyczące nowego modelu są bardzo mocno ograniczone. Wiadomo na pewno, że zaprezentowany na zdjęciach biały sedan bazuje na Ładzie Granta, która z kolei powstała w oparciu o podzespoły wykorzystane w Ładzie Kalina.

Datsun Sedan
Datsun Sedan

Platforma ta została stworzona przez Renault we współpracy z rosyjskim producentem samochodów AvtoVAZ. Samochód z nadwoziem typu sedan jest drugim marzeniem rosyjskich kierowców, zaraz po wielkim SUV-ie, który poradzi sobie na tamtejszych drogach.

Nowy Datsun będzie produkowany w Rosji, a zamówienia będzie można składać od kwietnia tego roku. Wersja z nadwoziem typu hatchback, bo taka również pojawi się na rynku, będzie zaprezentowana na tegorocznych targach w Moskwie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)