Nowe silniki Toyoty - 30% bardziej ekonomiczne!

Nowe silniki Toyoty - 30% bardziej ekonomiczne!
Bartosz Pokrzywiński

12.04.2014 17:55, aktual.: 08.10.2022 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Toyota przygotowuje nowe jednostki benzynowe o pojemności 1,0 oraz 1,3 l. Dzięki nim japońskie samochody mają być nawet o 30% bardziej ekonomiczne.

Toyota ogłosiła oficjalnie, że pracuje nad zupełnie nową generacją małych benzynowych jednostek napędowych, które zostaną oficjalnie zaprezentowane w 2015 roku. Łącznie ma powstać 14 różnych wersji silnikowych, które charakteryzować mają się niezwykłą wydajnością.

Japoński producent skupia się na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu ciepła, które powstaje podczas spalania benzyny w cylindrach, korzystając z doświadczeń podczas konstruowania hybrydowych zespołów napędowych.

Toyota twierdzi, że nowe silniki benzynowe o pojemnościach 1,0 l oraz 1,3 l będą o 10% bardziej ekonomiczne od obecnie stosowanych jednostek. Ma to być możliwe m.in. dzięki zastosowaniu technologii zmiennych faz rozrządu sterowanych za pomocą "inteligentnej elektroniki".

Czekamy na konkretne informacje dotyczące realnych osiągów nowych jednostek 1,0 oraz 1,3 l. Toyota nie rzuca słów na wiatr, a świadczyć może o tym nowy silnik 1,0 l przygotowany dla Daihatsu, który jest o 30% bardziej ekonomiczny od swojego poprzednika.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)