Nissan Leaf w sprzedaży w Polsce!

Nissan Leaf w sprzedaży w Polsce!

Nissan Leaf
Nissan Leaf
Piotr Ślusarczyk
25.04.2013 08:10, aktualizacja: 10.10.2022 10:42

Ostatnio Nissan bombarduje informacjami o modelu Leaf – lifting auta, obniżka ceny o 3000 euro, 50 000 sprzedanych egzemplarzy. Teraz producent spełnia obietnicę i wprowadza gniazdkowóz do sprzedaży w Polsce. Pierwsze egzemplarze wyjadą na drogi już na początku lipca.

Ostatnio Nissan bombarduje informacjami o modelu Leaf – lifting auta, obniżka ceny o 3000 euro, 50 000 sprzedanych egzemplarzy. Teraz producent spełnia obietnicę i wprowadza gniazdkowóz do sprzedaży w Polsce. Pierwsze egzemplarze wyjadą na drogi już na początku lipca.

Odświeżony Nissan Leaf, często przez Japończyków nazywany drugą generacją, ma około 100 zmian w stosunku do poprzednika. Najważniejsze to zasięg powiększony do 199 km, opcjonalna ładowarka 6,6 kW skracająca czas ładowania o połowę, niższa masa (średnio o 32 kg), ulepszone zawieszenie oraz zmiany we wnętrzu.

Podstawowego Nissana Leaf w wersji Visia wyceniono na naszym rynku na 126 000 zł. Za dopłatą dostępne będą: metaliczny lakier (2400 zł), wspomniana już ładowarka 6,6 kW (4000 zł) oraz system NissanConnect 2.0 z kamerą cofania (3200 zł). Wprowadzenie do sprzedaży wyższych wersji Acenta i Tekna jest planowane w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Nissan Leaf
Nissan Leaf

Wszystkich chętnych na zakup proekologicznego auta Nissan zaprasza na razie do dwóch polskich dealerów:

 • Zaborowski (ul. Puławska 276, Warszawa),
 • Japan Motors (ul. Jasnogórska 60, Kraków).

Nissan rozpoczyna sprzedaż modelu LEAF w Polsce

Po sprzedaży prawie 60 000 sztuk Nissan przedstawia 2gą generację swego elektrycznego bestsellera

 • Większy zasięg,
 • Większy bagażnik, więcej miejsca na nogi dla pasażerów,
 • Zawieszenie dostosowane do warunków europejskich.

W swojej krótkiej, dwuipółletniej karierze Nissan LEAF zrewolucjonizował sposób myślenia o przyszłości rozwiązań mobilności. Jako pierwszy na świecie samochód w 100% elektryczny, wyprodukowany przez duży koncern, Nissan LEAF dowiódł, że „zero emisji" to nie sen, ale namacalna rzeczywistość. Obecnie na całym świecie jeździ prawie 60 000 egzemplarzy samochodów, które jeżdzą niemal bezgłośnie i nie emitują spalin ani dwutlenku węgla.

W nowym Nissanie LEAF wprowadzono ok. 100 zmian - niektóre są kluczowe, inne mniej istotne. Wszystkie jednak przyczyniły się do tego, że ten pionierski model stał się jeszcze lepszy. Nowy LEAF ma większy zasięg, większy bagażnik oraz jest bardziej komfortowy i przestronny.

Niektóre zmiany podyktowane były sugestiami pierwszych użytkowników Nissana LEAF, grupy entuzjastów zachwyconych swoimi samochodami i tym, że mogą podróżować bez szkody dla środowiska płacąc nieporównywalnie mniej za przejechane 100km niż dotychczas.

Zmiany zbiegły się w czasie z rozpoczęciem produkcji Nissana LEAF w skali globalnej. Podczas gdy pierwsza wersja produkowana była wyłącznie w Japonii, produkcja nowego Nissana LEAF na rynki lokalne będzie odbywać się również w Ameryce Północnej i Europie. Europejska produkcja nowego Nissana LEAF rozpoczęła się w brytyjskim Sunderland z końcem marca.

Wśród zmian wymienić można następujące elementy:

 • Dłuższy zasięg; homologowany zasięg to obecnie 199 km,
 • Opcjonalna ładowarka 6,6 kW, która skraca czas ładowania o połowę,
 • Subtelne zmiany wyglądu wlotu powietrza poprawiające aerodynamikę pojazdu,
 • Przeniesienie ładowarki do komory silnikowej, co umożliwiło powiększenie przestrzeni bagażowej,
 • Obniżenie masy pojazdu średnio o 32kg a w wersji Visia nawet o ok. 50kg,
 • Zestrojenie zawieszenia pod kątem europejskich warunków drogowych,
 • Udoskonalenie przednich foteli - dzięki wprowadzonym modyfikacjom zwiększono ich komfort oraz przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy,
 • Szersza gama kolorów.

Nowy LEAF jest produkowany w trzech głównych poziomach specyfikacji: Visia, Acenta i Tekna. Wersje Acenta i Tekna są wyposażone w system komunikacji Carwings, natomiast wersja Visia posiada nowy system nawigacji Nissan Connect 2.0. Ponieważ Carwings nie jest jeszcze dostępny w regionie Europy środkowo - wschodniej , Nissan Sales Central & Eastern Europe postanowił wprowadzić na rynek model LEAF początkowo w wersji Visia. Wprowadzenie wyższych wersji jest planowane w terminie późniejszym, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Cena w Polsce nowego Nissana LEAF w podstawowej wersji Visia będzie wynosić 126 000 PLN.

Elementy wyposażenia opcjonalnego:

 • System NissanConnect 2.0 z kamerą cofania za dopłatą: 3 200 PLN,
 • Ładowarka 6,6 kW za dopłatą: 4 000 PLN,
 • Lakier metaliczny za dopłatą; 2 400 PLN.

Podczas pierwszego etapu wprowadzania Nissana LEAF na rynek oficjalnymi dealerami w Polsce będą:

 • Zaborowski, Warszawa, ul. Puławska 276,
 • Japan Motors, Kraków, ul. Jasnogórska 60.

Wydania pierwszych samochodów nastąpią z początkiem lipca.

Źródło: Nissan

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)