Nissan Cube

#Nissan Cube

Cube to mikrovan (tzw. mini MPV) wytwarzany przez japońską firmę Nissan Motor Company. Choć światowa produkcja Nissana Cube'a została zakończona w 2014 r. (trwała od 2009 r.), to w Japonii auto zostało wprowadzone na rynek znacznie wcześniej, bo w 1998 r., i wciąż jest tam sprzedawane.

  • Cube to mikrovan (tzw. mini MPV) wytwarzany przez japońską firmę Nissan Motor Company
  • Nissan Cube jest oferowany z tylko jednym typem nadwozia, którym jest 5-drzwiowy hatchback
  • Nissan Cube cieszy się opinią małego, ale bardzo ergonomicznego auta, którego niewielka przestrzeń została wykorzystana do maksimum
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie](https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NISSAN_Cube._(3070346083).jpg#/media/File:NISSAN_Cube._(3070346083).jpg) autorstwa MIKI Yoshihito / Wikimedia Commons [CC BY 2.0](https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
[1/3]
Cube to mikrovan (tzw. mini MPV) wytwarzany przez japońską firmę Nissan Motor Company

Nissan Cube – najważniejsze informacje

Nissan Cube jest oferowany z tylko jednym typem nadwozia, którym jest 5-drzwiowy hatchback. Silnik Nissana Cube'a jest umieszczony z przodu i charakteryzuje się raczej niewielką pojemnością, choć klienci mają możliwość zakupu auta z mocniejszą, 1,8-litrową jednostką napędową wyposażoną w 4 cylindry.

Mimo że Nissan Cube początkowo był zaopatrzony w automatyczną skrzynię biegów, to trzecia generacja tego modelu posiada jedynie manualną przekładnię z 5 lub 6 biegami do wyboru. Poszczególne egzemplarze Nissana Cube'a różnią się od siebie także rodzajem napędu, który może obejmować obie osie lub być przeniesiony na przód.

Model Cube jest często porównywany do Nissana Micry, od którego ma jednak odrobinę większą przestrzeń ładunkową. Zresztą pierwszy egzemplarz Nissana Cube'a powstał właśnie na płycie podłogowej Micry.

Nissan Cube – opinie

Nissan Cube cieszy się opinią małego, ale bardzo ergonomicznego auta, którego niewielka przestrzeń została wykorzystana do maksimum. Dzięki dobrej widoczności jazda Nissanem Cube'em jest bezpieczna i komfortowa; przyjemność z poruszania się tym samochodem jest jednak zakłócana przez kiepskie wyciszenie jego wnętrza. Poza tym w modelu Nissan Cube występują dosyć poważne usterki, których usuwanie zwiększa koszty utrzymania tego stosunkowo drogiego (jak na oferowaną w zamian jakość) pojazdu.