Nie kupicie już Passata z nadwoziem sedan. To koniec pewnej epoki

Nie kupicie już Passata z nadwoziem sedan. To koniec pewnej epoki

Passat z nadwoziem sedan to już przeszłość
Passat z nadwoziem sedan to już przeszłość
Źródło zdjęć: © Fot. Mariusz Zmysłowski
Aleksander Ruciński
10.12.2021 10:50, aktualizacja: 14.03.2023 14:04

Wcześniejsze zapowiedzi doczekały się realizacji. Volkswagen Passat w wersji sedan oficjalnie znika z rynku. Nie znajdziecie go już w oficjalnym konfiguratorze. Od teraz chętni na popularnego VW będą skazani na nadwozie kombi.

Sedany klasy średniej to wymierający gatunek. To klasyczne i eleganckie nadwozie, które przez lata cieszyło się popularnością bardziej konserwatywnych klientów, powoli ustępuje miejsca SUV-om. Passat nie jest tu wyjątkiem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami producent oficjalnie wycofał tę wersję z rynku, pozostawiając przy życiu wyłącznie kombi, oferowane pod nazwą Variant.

Ci, którzy chcieliby skonfigurować nowiutkiego Passata z nadwoziem sedan, nie mają już takiej możliwości. Auto zniknęło ze strony internetowej VW zarówno w Polsce, jak i innych krajach Europy. Pożegnanie z sedanem oficjalnie potwierdzili nam również przedstawiciele polskiego oddziału marki. Klienci wciąż jednak mogą zdecydować się na kombi lub - przynajmniej przez jakiś czas - ostatnie sztuki sedana, które być może ostały się u dealerów.

To zdecydowanie koniec pewnej epoki i znak czasów. Trójbryłowy Passat nie jest pierwszym modelem, który padł ofiarą rynkowej transformacji. Pewnie też nie ostatnim.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)