Najlepszy rynkowy sierpień od 15 lat – Škoda bierze wszystko!

Najlepszy rynkowy sierpień od 15 lat – Škoda bierze wszystko!

Najlepszy rynkowy sierpień od 15 lat – Škoda bierze wszystko!
Marcin Łobodziński
06.09.2015 09:30, aktualizacja: 02.10.2022 09:30

Tegoroczny sierpień był najlepszym od 15 lat. Przybywa nowych samochodów i nadal rośnie udział firm.

Gorący sierpień to oczywiście najlepszy z tegorocznych miesięcy na urlop, stąd ponad 20-procentowy spadek liczby rejestracji nowych samochodów w stosunku do lipca. Jednak tegoroczny sierpień był jednocześnie najlepszym od 15 lat. Zarejestrowano łącznie 23 215 samochodów osobowych, czyli o 15,71 procenta więcej niż w zeszłorocznym sierpniu. Ten rok jest mimo sierpniowego spadku wciąż na plusie (+4,19 procenta) w stosunku do roku 2014. Sierpień był rekordowym miesiącem zakupów firm, które zarejestrowały 69,5 procenta samochodów. Według analityków Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, 70-procentowy udział jest możliwy i ten rekord padnie jeszcze w tym roku.

Škoda, Ford i Dacia zanotowały niewielkie spadki w sierpniu, ale Škoda Octavia powróciła na fotel lidera w okresie miesiąca. Co ciekawe, drugie miejsce zajęło Renault Clio, które zawdzięcza dużym kontraktom na dostarczenie aut flotom. Trzecim modelem na rynku została Toyota Auris, która wyprzedziła Škodę Fabię. Numerem 1 od początku roku wciąż jest niezagrożona Škoda Octavia, za nią plasuje się Fabia. Dalej jest Golf. Wśród zakupów indywidualnych również Škoda była najchętniej wybieraną marką w sierpniu. Opel spadł na drugie miejsce.

Najlepiej sprzedającym się crossoverem w sierpniu był wyprzedawany już i ustępujący Tucsonowi Hyundai ix35, który wyszedł na prowadzenie przed Dacię Duster. Rumuński crossover pozostaje jednak wciąż najchętniej wybieranym autem od początku roku, a jego pozycja nie wydaje się być zagrożona ani ze strony Nissana Qashqaia, ani też Kii Sportage.

Liderem w segmencie premium pozostaje BMW przed Mercedesem, Audi i Volvo. W sierpniu zarejestrowano o 40 procent więcej luksusowych samochodów niż w ubiegłorocznym sierpniu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)