Mitsubishi zapowiada nowego Outlandera. To dobra wiadomość, choć nie dla wszystkich

Mitsubishi zapowiada nowego Outlandera. To dobra wiadomość, choć nie dla wszystkich

Nowy Outlander przyjmie język stylistyczny zapoczątkowany przez Eclipse.
Nowy Outlander przyjmie język stylistyczny zapoczątkowany przez Eclipse.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
14.12.2020 08:32, aktualizacja: 16.03.2023 15:16

Po 8 latach od debiutu 3. generacji Mitsubishi Outlandera, na horyzoncie oficjalnie pojawia się następca. Na razie jedynie w formie zapowiedzi, lecz wiemy już, że auto trafi na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku. Niestety raczej nie spodziewajcie się go u nas.

Outlander to popularny SUV, który cieszył się powodzeniem także wśród polskich klientów. Zapewne podobnie byłoby również w przypadku czwartej odsłony, gdyby ta trafiła nad Wisłę. Wszystko wskazuje jednak, że tak się nie stanie, gdyż Mitsubishi kilka miesięcy temu zapowiedziało, że rozpoczyna proces stopniowego wychodzenia z rynku europejskiego i nie planuje żadnych nowych modeli na Stary Kontynent.

Szkoda, gdyż Outlander zapowiada się ciekawie. Na oficjalnej grafice promocyjnej dostrzec możemy wąskie reflektory LED, dużą atrapę chłodnicy i chromowane wstawki po bokach zderzaka, tworzące wspólnie coś na kształt litery X - to znak rozpoznawczy większości nowych modeli Mitsubishi. Auto wydaje się produkcyjnym rozwinięciem konceptu Engelberg Tourer z 2019 roku, co jest raczej zaletą.

Jeśli chodzi o silniki, samochód początkowo ma być dostępny z klasycznymi benzyniakami i dieslami (na niektórych rynkach). Z czasem do oferty dołączy też hybryda plug-in będąca rozwinięciem znanego już napędu, opartego na 2,4-litrowym silniku benzynowym i pojemnym akumulatorze 20 kWh pozwalającym przejechać ponad 60 km na samym prądzie.

Szczegółową specyfikację dotyczącą rynku amerykańskiego poznamy w najbliższych miesiącach. Dowiemy się też, czy będą kraje w Europie, dla których Mitsubishi zrobi wyjątek. Nieoficjalnie wiadomo, że rynkiem, na którym nowy SUV może się pojawić jest Wielka Brytania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)