Lamborghini pozostanie wierne wolnossącym silnikom spalinowym

Lamborghini pozostanie wierne wolnossącym silnikom spalinowym13.03.2014 19:40
Lamborghini pozostanie wierne wolnossącym silnikom spalinowym
Arkadiusz Gabrysiak

Lamborghini to jednak z tych marek, której sama nazwa powoduje szybsze bicie serca. W erze coraz częstszych eksperymentów z hybrydowymi źródłami napędu włoski producent ma zamiar pozostać wierny wolnossącym silnikom benzynowym.

Przypomnijmy, że ostatnie topowe modele Ferrari (LaFerrari), Porsche (918) i McLarena (P1) wykorzystują silniki elektryczne, które wspomagają konwencjonalne motory benzynowe. Fakt ten był również podstawą do przypuszczeń, że Lamborghini w niedalekiej przyszłości również zdecyduje się na podobne rozwiązanie.

Szef Lamborghini Stephan Winkelmann nie jest jednak do tego przekonany. Według niego rozwiązanie to jak na razie nie jest idealne, gdyż wymusza zwiększenie masy (akumulatory) samochodu oraz najczęściej podwyższenie ceny ze względu na nową technologię.

Dlatego Lamborghini tak długo jak to tylko będzie możliwe ma zamiar produkować supersamochody napędzane tradycyjnymi, wolnossącymi silnikami benzynowymi. Równocześnie Winkelmann zaznaczył, że Lamborghini jest oczywiście otwarte na nowinki technologiczne i w szerszym horyzoncie czasowym CEO Lamborghini nie wyklucza hybrydowych rozwiązań w samochodach z szarżującym bykiem w logo na przodzie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)