Kaskadowy pomiar prędkości i nieoznakowane radiowozy. Zmasowana akcja Policji

Kaskadowy pomiar prędkości i nieoznakowane radiowozy. Zmasowana akcja Policji

Dziś nie ma litości dla piratów drogowych. Lepiej jechać z dopuszczalną prędkością
Dziś nie ma litości dla piratów drogowych. Lepiej jechać z dopuszczalną prędkością
Źródło zdjęć: © fot. Adam Staskiewicz/East News
Marcin Łobodziński
22.03.2019 07:33, aktualizacja: 28.03.2023 11:30

Od rana dziś patrole policyjne będą "polowały" na piratów drogowych i nie będzie taryfy ulgowej. Wykorzystają najskuteczniejsze narzędzia, takie jak kaskadowy pomiar prędkości oraz nieoznakowane radiowozy.

Dzisiaj, 22 marca 2019, od godziny 6.00 do 22.00 w niektórych miejscach na drogach ustawione są kaskadowe pomiary prędkości. Polega to na postawieniu jednego patrolu z radarem i drugiego kilkaset metrów dalej, który ma na celu wyłapać kierowców nie szanujących przepisów. Policja ostrzega - dziś nie ma co liczyć na taryfę ulgową, a tym bardziej upomnienia.

Dodatkowo na ulice wyjedzie sporo radiowozów nieoznakowanych. Będą wyłapywać piratów drogowych zarówno na trasach jak i w miastach.

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny i są odpowiedzią na stały trend przekraczania dozwolonej prędkości, co zdaniem Policji jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Ostatnio nastąpił nawet wzrost liczby wypadków. Od początku roku do końca lutego było ich już 1000.

Co ciekawe, kierowcy jakby już zapomnieli o możliwości utraty prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym i również w tym temacie mamy niepokojący trend. Od początku roku nastąpił wzrost odbieranych uprawnień o 1/3 w stosunku do ubiegłego roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)