Jak wyglądają przygotowania auta do testu zderzeniowego? [wideo]

Jak wyglądają przygotowania auta do testu zderzeniowego? [wideo]29.11.2013 10:49
Jak wyglądają przygotowania auta do testu zderzeniowego? [wideo]
Piotr Ślusarczyk

Amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) postanowił pokazać, jak wyglądają przygotowania samochodu do testu zderzeniowego.

IIHS utworzono w 1959 roku. W ciągu lat instytut wypracował zasady, których trzyma się przy testach zderzeniowych wszystkich trafiających tam aut. Można pomyśleć, że przygotowanie do takiego krótkiego testu nie powinno być trudne. Nic bardziej mylnego.

Pośród wielu różnych czynności można wymienić odpowiednie ustawienie foteli i sprzętu pomiarowego, dopracowanie konstrukcji i ustawienia manekinów, podpięcie samochodu do łańcucha napędowego czy zainstalowanie oświetlenia i kamer w odpowiednich miejscach, aby ujęcia z różnych modeli aut ukazywały rozwój wydarzeń pod takimi samymi kątami. Niebagatelną rolę odgrywają również taśmy, którymi oklejany jest pojazd.

Przed testem pracownicy IIHS odprowadzają z samochodu wszystkie płyny, przy czym np. paliwo zastępowane jest rozpuszczalnikiem koloru fioletowego, aby w łatwy sposób można było zauważyć jego ewentualne wycieki. Nie przedłużając, zapraszam do obejrzenia poniższego materiału, w którym wyjaśniono wszystkie aspekty przygotowania samochodu do testu.

Inside IIHS: Preparing for a crash test

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)