Hyundai Ioniq pierwszym elektrycznym autem ITD

Hyundai Ioniq to pierwsze elektryczne auto we flocie ITD.
Hyundai Ioniq to pierwsze elektryczne auto we flocie ITD.
Źródło zdjęć: © got. GITD
Aleksander Ruciński

09.06.2020 07:57, aktual.: 13.03.2023 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojazdy z napędem elektrycznym są coraz chętniej wykorzystywane w państwowych służbach. Do garnizonów policji oraz posterunków straży miejskich z wielu zakątków Polski dołącza teraz katowicka Inspekcja Transportu Drogowego, która właśnie odebrała nowego Hyundaia Ioniqa.

Elektryczny Hyundai Ioniq to pierwsze auto zasilane prądem wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Warto jednak wspomnieć, że jest to model chętnie wybierany przez służby administracji publicznej. Trzy sztuki jeżdżą m.in. w prezydenckiej flocie. Ioniq jest też wykorzystywany przez krakowską straż miejską.

Najnowszy nabytek będzie natomiast wspierać śląskich funkcjonariuszy ITD w codziennych czynnościach służbowych. Elektryczny Hyundai zastąpił używany dotychczas radiowóz z silnikiem Diesla. Auto okaże się z pewnością znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, ale czy równie praktyczne?

Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi około 270 km, co powinno okazać się wystarczającą wartością w przestrzeni miejskiej, gdzie auto będzie głównie wykorzystywane. Samochód kosztujący nie mniej niż 178 400 zł może pochwalić się silnikiem, który generuje 136 KM mocy i 295 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To wystarczające parametry dla pojazdu o miejskim przeznaczeniu.

Co ciekawe, ITD w najbliższym czasie planuje poszerzenie floty o kolejny, ekologiczny model, który jednak najprawdopodobniej nie będzie w pełni elektryczny, lecz hybrydowy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)