Za 77 zł/h Google zatrudni kierowców samochodów autonomicznych
Amerykański gigant szuka kierowców do testowania swoich samochodów autonomicznych. Znamy nie tylko stawkę godzinową za pracę na tym stanowisku w Google, ale także szczegółowe wymagania.
16.05.2016 | aktual.: 02.10.2022 08:10
Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby pracować w Google?
Chociaż jest to wielka korporacja, o pracy w niej marzy wielu. Teraz, w dosyć nietypowy sposób można je spełnić i stać się częścią projektu rozwoju samochodów autonomicznych. By rozpocząć pracę w Google jako tester takich aut trzeba spełnić poniższe wymagania:
- wykształcenie wyższe, na poziomie magistra
- brak przeszłości kryminalnej
- brak wykroczeń i przestępstw drogowych na koncie
- umiejętność pisania minimum 40 słów na minutę
- dyspozycyjność 5 dni w tygodniu, przez 6 do 8 godzin dziennie
Praca będzie odbywać się na kontraktach obowiązujących na okres od roku do dwóch lat. Stawka ma wynosić 20 dolarów za godzinę.
Jakie będą obowiązki kierowców Google'a?
Nowi pracownicy Google'a, którzy określani są jako specjaliści do spraw bezpieczeństwa pojadzdu, zostaną podzieleni na zespoły dwuosobowe. W każdym z nich znajdzie się jeden kierowca i jeden pasażer dokumentujący przebieg badań. Do najważniejszych obowiązków tego pierwszego będzie należeć oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa i przejmowanie kontroli nad autem w razie potencjalnego niebezpieczeństwa.
Pasażer będzie musiał prowadzić dokumentację przebiegu testów samochodów autonomicznych. Jego obowiązkiem będzie ciągłe kontrolowanie wszystkich systemów zarządzających pojazdem i późniejsze zdawanie raportu z badań.
Preferowani będą kierowcy, którzy do tej pory jeździli po Phoenix w Arizonie. Właśnie tam będą prowadzone testy i Google woli oddać swoje samochody w ręce osób, które dobrze znają okolice.
Jakimi samochodami będą jeździć specjaliści Google'a?
Bardzo prawdopodobne jest, że specjaliści do spraw bezpieczeństwa pojazdów Google'a będą prowadzić hybrydowe egzemplarze Chryslera Pacifica. Do tej pory badania amerykańskiego giganta odbywały się na małych pojazdach autorskich oraz przerobionych Lexusach RX poprzedniej generacji.
Teraz, po tym jak Google podpisało porozumienie z Fiat Chrysler Automobiles, przygotowana ma zostać flota 100 egzemplarzy modelu Pacifica w wersji hybrydowej. Samochody te zostaną specjalnie przystosowane pod osprzęt służący do jazdy autonomicznej już w fabryce. Dzięki temu Google nie będzie musiało samodzielnie dostosowywać swoich pojazdów na potrzeby swoich rozwiązań.