Geneva Motor Show odwołane po raz trzeci z rzędu

Geneva Motor Show odwołane po raz trzeci z rzędu

Geneva Motor Show nie odbędzie się w 2022 roku
Geneva Motor Show nie odbędzie się w 2022 roku
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia
Aleksander Ruciński
08.10.2021 07:27, aktualizacja: 14.03.2023 14:50

Organizatorzy największych europejskich targów motoryzacyjnych podjęli trudną decyzję — impreza zaplanowana na luty 2022 roku została odwołana. Powód? Ten sam co ostatnio

Geneva Motor Show to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie. Jak dotąd impreza była organizowana cyklicznie. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystko się zmieniło. Edycję 2020 odwołano w ostatniej chwili. Rok później targi również się nie odbyły. Wszystko wskazywało jednak, że w 2022 roku powrócimy do normalności. Niestety, tak się nie stanie.

"Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Zdecydowaliśmy się na taki krok, bo chcielibyśmy uniknąć konieczności odwoływania imprezy w ostatniej chwili w wyniku problemów spowodowanych pandemią". - wynika z oświadczenia organizatorów.

Nieoficjalnie mówi się też o kwestii zyskowności takiego przedsięwzięcia. Obecne utrudnienia z pewnością mogłyby wpłynąć na liczbę uczestników oraz wystawców. Tym bardziej że ci drudzy nie są raczej w nastroju do chwalenia się premierami. Większość producentów walczy z brakiem półprzewodników. Niektórzy jeszcze przed decyzją władz targów wycofali się z uczestnictwa w imprezie.

Jako wstępną datę kolejnej edycji wskazano rok 2023. Niewykluczone jednak, że wcześniej, jesienią 2022 zorganizowana zostanie katarska edycja Geneva Motor Show, której gospodarzem będzie Doha. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Europie, nawiązanie współpracy z Qatar Tourism wydaje się trafioną decyzją organizatorów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)