Carlos Ghosn zajmie się Mitsubishi i znalazł następcę w Nissanie

Carlos Ghosn
Carlos Ghosn
Źródło zdjęć: © fot. Nissan
Marcin Łobodziński

23.02.2017 11:42, aktual.: 01.10.2022 20:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duże zmiany w aliansie Renault-Nissan-Mitsubishi. Carlos Ghosn zostanie zastąpiony przez Hiroto Saikawę na stanowisku CEO Nissana.

Rada Nadzorcza Nissana zdecydowała o zmianie personalnej na stanowisku dyrektora generalnego japońskiej marki. Carlos Ghosn ustępuje, a jego miejsce zajmie 63-letni Hiroto Saikawa. Jednak nie oznacza to, że Ghosn żegna się z firmą. Więcej - nadal będzie pełnił rolę prezesa rady nadzorczej Nissana oraz Renault-Nissan-Mitsubishi Aliance jak i funkcję dyrektora generalnego Grupy Renault. Decyzja o zmianie na najwyższym stanowisku w Nissanie była w pełni poparta przez niego, ponieważ chciał, by firmą zarządzał człowiek z Japonii.

Teraz Ghosn będzie miał inne zajęcia. Chodzi między innymi o rozwój średnioterminowego planu odnośnie całego sojuszu trzech motoryzacyjnych marek oraz praca nad samą marką Mitsubishi. Głównym celem jest ekspansja sojuszu na rynki światowe na większą skalę. Już teraz ta grupa jest czwartym największym motoryzacyjnym sojuszem na świecie.

Jako przewodniczący Nissana, będę nadal nadzorował i prowadził firmę, zarówno samodzielnie, jak i w ramach Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance. Planowana zmiana pozwoli mi poświęcić więcej czasu i energii na pracę nad ewolucją strategiczną i operacyjną oraz rozszerzenie Sojuszu oraz zapewnienie, że wszyscy jego członkowie skorzystają z przewagi konkurencyjnej. Jestem zaangażowany we wspieranie Sojuszu, a także ewolucję i rozwój. Będę nadal służyć każdemu członkowi Sojuszu gdzie i kiedy będzie to konieczne.

Carlos Ghosn

Hiroto Saikawa obejmie stanowisko dyrektora generalnego Nissana wraz z dniem 1 kwietnia 2017 roku. Pracuje dla tego koncernu od 1977 roku i do tej pory pełnił rolę zastępcy Ghosna w marcie Nissan. Jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego stowarzyszenia Japan Automobile Manufacturers Association (JAMA), czyli Japońskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów.

Chciałbym podziękować Carlosowi Ghosnowi i radzie Nissana za powierzenie mi tej nowej funkcji. Pod przewodnictwem pana Ghosna i przy wsparciu doskonałej ekipy rządzącej, moim celem będzie dostarczanie ciągłości działania i rozwoju naszej firmy oraz kontynuacja udziału Nissana w sukcesie Sojuszu.

Hiroto Saikawa
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)