Beijing Auto Show 2022 odwołane. Wracamy do punktu wyjścia

Beijing Auto Show 2022 odwołane. Wracamy do punktu wyjścia

Targi w Pekinie znów nie odbędą się w terminie
Targi w Pekinie znów nie odbędą się w terminie
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia cc
Aleksander Ruciński
04.04.2022 10:34, aktualizacja: 14.03.2023 12:39

Salon Samochodowy w Pekinie, który miał wystartować 21 kwietnia 2022 roku, nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Organizatorzy odroczyli wydarzenie z tych samych powodów, co w ostatnich latach.

Po ponad dwóch latach od wybuchu pandemii COVID-19 wracamy do punktu wyjścia. Przynajmniej w Chinach, gdzie wszystko się zaczęło. Od kilkunastu dni w wielu tamtejszych miastach przeprowadzane są masowe testy i lockdowny, które wpływają również na branżę motoryzacyjną. Przykładem może być choćby fabryka Tesli w Szanghaju.

Jak się okazuje, sytuacja rzutuje również na imprezy masowe, w tym Beijing Auto Show 2022, zaplanowane na końcówkę kwietnia. Wydarzenie zostało oficjalnie odwołane, a właściwie przełożone na bliżej nieokreślony termin.

To smutna wiadomość m.in. dla wielbicieli BMW, gdyż właśnie tam debiutować miał długo oczekiwany model i7. Swój koncept Aero B chciał pokazać także Volkswagen. Chiny są obecnie jednym z najważniejszych światowych rynków, co sprawia, że coraz więcej producentów przenosi tam swoje duże premiery.

Na organizację imprezy liczyli również wszyscy ci, którzy stęsknili się za motoryzacyjnymi eventami na żywo. Te przed pandemią stanowiły normę nie tylko w Chinach, ale i Europie czy USA. Dziś większość debiutów przeniosła się do wirtualnego świata i niestety wiele wskazuje, że już tak pozostanie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)