Autonomiczne samochody Google'a – prace w toku

Autonomiczne samochody Google'a – prace w toku

zrzut ekranu
zrzut ekranu
Piotr Ślusarczyk
29.04.2014 10:37, aktualizacja: 08.10.2022 09:26

Google zaprezentował efekty swoich ostatnich prac nad systemem autonomicznej jazdy samochodem. Czy tak będzie wyglądała miejska jazda autem?

Chris Urmson, dyrektor projektu autonomicznie poruszających się aut w Google'u, przyznał, że prototypy takich samochodów przemierzyły już tysiące mil w pobliżu siedziby działu internetowego giganta w Mountain View, w Kalifornii.

Google przyznaje, że skupia się na testowaniu swojego systemu w jeździe miejskiej, ponieważ jest to dużo bardziej pożyteczne niż podróżowanie po drogach szybkiego ruchu. W mieście „setki różnych obiektów poruszają się na różnych zasadach na małej przestrzeni”, co pozwala przetestować system w najtrudniejszych dla niego warunkach.

Firma twierdzi, że jej autonomiczne samochody są już w stanie rozpoznawać setki różnych obiektów w tym samym czasie, w tym przechodniów, inne auta, autobusy, znaki stop trzymane przez osoby przeprowadzające dzieci przez ulicę, a nawet gesty rowerzystów informujące o zamiarze skrętu.

W każdym większym mieście dużo dzieje się na drodze, ale Urmson twierdzi, że wszystko to powinno być „dość przewidywalne” dla komputera z odpowiednio skomponowanym oprogramowaniem, rozumiejącym np. to, że czasem kierowcy niestety nie zatrzymują się na „wczesnym czerwonym” świetle. Google z pokorą przyznaje, że jeszcze wiele problemów pozostaje nierozwiązanych, ale optymistycznie patrzy w przyszłość.

Google Self-Driving Car on City Streets

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)