Alians Renault-Nissan zawarł umowę z Waymo. Chodzi o samochody autonomiczne

Alians Renault-Nissan zawarł umowę z Waymo. Chodzi o samochody autonomiczne21.06.2019 10:39
W technologii pojazdów autonomicznych Waymo jest jedną z najbardziej doświadczonych firm, ale to ich pierwsza ścisła współpraca z producentem samochodów.
W technologii pojazdów autonomicznych Waymo jest jedną z najbardziej doświadczonych firm, ale to ich pierwsza ścisła współpraca z producentem samochodów.
Źródło zdjęć: © fot. Nuro/Ferrari Press/EAST NEWS

Umowa pomiędzy tymi firmami ma zaowocować wprowadzeniem pojazdów autonomicznych marek Renault, Nissan i Mitsubishi. Na razie we Francji i Japonii, ale przyszłość dotyczy całego świata.

Waymo jest spółką zależną od od Alphabet Inc należącego do Google. Od lat zajmuje się rozwijaniem techniki pojazdów autonomicznych, ale do tej pory nie współpracowało ściśle z żadnym producentem samochodów. Kupowali gotowe pojazdy m.in. od Chryslera, by uzbrajać je w swoje oprzyrządowanie.

Teraz ma miejsce przełom – podpisanie umowy z Aliansem Renualt-Nissan-Mitsubishi pozwoli w ścisłym partnerstwie na przyspieszenie tempa. Pierwszym etapem jest wprowadzenie we Francji i w Japonii systemu transportu komercyjnego ludzi i paczek samochodami autonomicznymi.

Równolegle firmy mają pracować nad uregulowaniem prawnym takich pojazdów w świetle prawa międzynarodowego i w poszczególnych państwach. Zapowiadane są testy na europejskich drogach, a w odległej przyszłości wprowadzenie takich pojazdów na inne rynki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)