Alfa Romeo pracuje nad elektrykiem dla USA. Znamy datę

Tonale jest już w Europie, a niebawem trafi także za Ocean.
Tonale jest już w Europie, a niebawem trafi także za Ocean.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Alfa Romeo
Aleksander Ruciński

29.01.2023 10:34, aktual.: 29.01.2023 14:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oferta Alfy Romeo w USA jest dość skromna. Tamtejsi klienci mają do wyboru jedynie Stelvio i Giulię, ale ma się to zmienić. Niebawem dołączy do nich Tonale, a plany na kolejne lata zakładają dalszą ekspansję.

Jean-Philippe Imparato, szef Alfy Romeo, widzi spory potencjał w amerykańskim rynku. Na tyle duży, że w swoich planach uwzględnia zupełnie nowy, elektryczny model przeznaczony dla tamtejszych klientów.

Zgodnie z zapowiedzią, ma być to auto segmentu E, które niekoniecznie będzie typowym SUV-em czy crossoverem. Imparato podkreśla bowiem kluczową rolę aerodynamiki w elektromobilności. Czyżby więc Amerykanie mieli dostać dużą limuzynę na prąd?

Na odpowiedź musimy jeszcze trochę poczekać, gdyż rynkowy debiut zaplanowano na 2027 rok, a znając włoską markę, wcale nie musi być to ostateczna data. Tym bardziej, że Alfa wciąż nie ma w ofercie żadnego w pełni elektrycznego modelu, nawet w Europie.

Niebawem jednak ma się to zmienić. Pierwszy model na prąd powinniśmy ujrzeć w 2025 roku, choć na tę chwilę trudno jeszcze stwierdzić, czego konkretnie się spodziewać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)