Alfa Romeo numerem 1 w amerykańskim rankingu satysfakcji klientów

Alfa Romeo numerem 1 w amerykańskim rankingu satysfakcji klientów

Włosi coraz lepiej radzą sobie w USA
Włosi coraz lepiej radzą sobie w USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Alfa Romeo
Aleksander Ruciński
15.11.2022 12:00, aktualizacja: 15.11.2022 16:19

Włoska marka została doceniona przez amerykańskich klientów w kontekście jakości obsługi i sprzedaży. Alfa Romeo zajęła pierwsze miejsce w segmencie premium, wyprzedzając m.in. Porsche i Lexusa.

Ostatnie kilkanaście miesięcy nie było najlepszym momentem na zakup nowego auta. Ograniczona dostępność pojazdów i rosnące ceny wpłynęły na morale klientów, którzy są coraz mniej zadowoleni z obecnej sytuacji. Mimo to wciąż nie brakuje marek, których oferta i proces sprzedażowy satysfakcjonują kupujących.

Świadczy o tym najnowszy raport J.D. Power dotyczący zadowolenia z zakupu nowych aut w USA. Zaskakującym zwycięzcą w segmencie premium okazała się Alfa Romeo, która wskoczyła na pierwsze miejsce z ubiegłorocznej dziewiątej pozycji.

Przy branżowym średnim poziomie satysfakcji ocenianym na 786 punktów, Alfa zasłużyła na 833 punkty. Wśród marek premium tuż za nią znalazło się Porsche (831) i Lexus (819).

Klienci Alfy deklarują, że czuli się dobrze obsłużeni i zadowoleni z zakupów nawet w tym trudnym okresie stojącym pod znakiem wysokich cen i opóźnień w dostawach. To dobra prognoza na przyszłość i wyróżnienie, które powinno umocnić pozycję włoskiej marki za Oceanem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)