Wciąż jeździmy za szybko. Widmo utraty prawa jazdy za przekroczenie 280 km/h tego nie zmieni

Nadmierna prędkość to wedle policyjnych statystyk najczęstsza przyczyna wypadków na polskich drogach. Posłowie Solidarnej Polski wychodzą więc z pomysłem, by odbierać prawo jazdy także za zbyt szybką jazdę na autostradach. Proponowany przez nich limit 280 km/h wydaje się jednak grubą przesadą - stwierdza w programie #Newsroom Filip Buliński.

280 km/h na autostradzie — za taki wyczyn niektórzy posłowie Solidarnej Polski chcieliby odbierać prawo jazdy. Pytanie, czy proponowane zmiany w przepisach w jakikolwiek sposób wpłynęłyby na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach?

Podobnie jak Filip Buliński wypowiadający się na powyższym wideo stwierdzam, że to wątpliwe. Po pierwsze dlatego, że niewiele aut jest w stanie rozwinąć taką prędkość, więc liczba ewentualnych kandydatów do ukarania byłaby znikoma. Po drugie, jazda z taką prędkością w Polskich warunkach wydaje się skrajnie nieodpowiedzialna.

Przyzna to każdy, kto choć raz, nawet jadąc z przepisową prędkością 140 km/h, musiał gwałtownie hamować przed tirem, który nagle zmienił pas na lewy, by wyprzedzić inną ciężarówkę. Przy 280 km/h szanse na wyhamowanie w podobnej sytuacji są naprawdę niewielkie.

Odbieranie prawa jazdy za przekroczenie 280 km/h wydaje się więc nietrafionym pomysłem, który gdyby wszedł w życie, stałby się dość liberalnym, a do tego praktycznie martwym przepisem.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Porsche 911 Turbo - historyczna wystawa... Urządzali zabawy autami klientów[wideo] Renault szykuje jeszcze szybszą wersję Megane RS [wideo] Zaczyna się niewinnie, a sprawa jest poważna. Setki tysięcy BMW do serwisów Nowe Audi RS6 Avant - pierwsze zdjęcia i wstępna specyfikacja! Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport w barwach kolejnej edycji specjalnej Robert Kubica rusza do walki z nowym pilotem! Panoz Abruzzi - wreszcie powstanie! Lancia Flavia zmierza do Frankfurtu - kolejny Chrysler? Fabia RS z silnikiem 1,4 TSI Porsche Cayman Turbo z czterocylindrowym silnikiem! Vettel znów najszybszy podczas testów w Jerez

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego tiry na trasie wyprzedzają się tak długo? Proste: takie są przepisy Australijczyk wciągał “kreskę” podczas jazdy. Dostanie mandat za co innego EDWARD 2020. Polska policja włączy się do działań Robert Kubica, BMW M4 i Nürburgring Nordschleife. Nic lepszego dzisiaj nie zobaczysz Rząd chce podnieść akcyzę i bierze się za diesle. Import używanych aut do Polski przestanie się opłacać? Mercedes Klasy S już w Polsce. Znamy ceny króla limuzyn Komisja Europejska chce zaostrzenia norm emisji. Nadchodzi era elektryków Koenigsegg otworzy salon w Katowicach. To pierwszy taki obiekt w naszym regionie Nowy Opel Insignia wyceniony. Najmniej zapłacimy za 3-cylindrowego diesla Lamborghini wyprodukowało 10 tys. aventadorów. To wynik, który daje do myślenia Plotki: Volkswagen chce sprzedać Bugatti. Mate Rimac głównym zainteresowanym Volkswagen Golf 8 Variant wyceniony. Praktyczność nie jest tania