Koniec obowiązku wożenia przy sobie prawa jazdy. Policjant tłumaczy co się zmieni

Filip Buliński

07.09.2020 14:50, aktual.: 01.10.2022 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 5 grudnia kierowcy nie będą już musieli wozić przy sobie prawa jazdy. Sebastian Ogórek w programie #Newsroom zapytał rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji, insp. Mariusza Ciarkę, na jakie zmiany przyniesie to podczas kontroli oraz w razie ewentualnej stłuczki. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

4 września minister cyfryzacji podpisał ostatnie dokumenty dotyczące zniesienia obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy. Przepis jest częścią tzw. pakietu deregulacyjnego, którego kolejne części będą wchodziły w odstępach czasowych, uzależnionych od dalszego postępowania.

Zmiana ta będzie znacznym ułatwieniem dla kierowców, którzy nie będą musieli za każdym razem zastanawiać się, czy mają przy sobie dokument. Policjant podkreśla, że podczas kontroli ze strony policjantów niewiele się zmieni, ponieważ już wcześniej dane kierowcy były wpisywane do Centralnej Ewidencji Kierowców, który wyświetlał wszystkie niezbędne informacje.

Rzecznik prasowy zapewniał też, że w razie stłuczki i konieczności spisania stosownego oświadczenia, będą mieli możliwość zweryfikowania danych drugiego kierowcy i nie będzie konieczności wzywania za każdym razem policji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)