18 września wzmożone kontrole. Celem jest zero ofiar wypadków na drodze

18 września wzmożone kontrole. Celem jest zero ofiar wypadków na drodze

18 września łatwiej dostać mandat i stracić prawo jazdy. Trzeba być czujnym.
18 września łatwiej dostać mandat i stracić prawo jazdy. Trzeba być czujnym.
Źródło zdjęć: © Fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
17.09.2020 12:56, aktualizacja: 22.03.2023 10:14

W ramach kampanii ROADPOL Safety Days, dawniej EDWARD, w dniu 18 września startuje kampania informacyjna i wzmożone kontrole na drogach. Wszystko po to, by właśnie tego dnia nikt nie zginął w wypadku.

Podczas ROADPOL Safety Days funkcjonariusze z całej Europy mobilizują siły, by poprzez zwiększony nadzór nad zachowaniem kierowców. W Polsce do policji dołączy również straż pożarna, pogotowie ratunkowe i lokalne samorządy. Najbardziej wzmożone działania będą miały miejsce 18 września - na ten dzień wyznaczono cel "zero ofiar".

– Niestety dotychczas (podczas corocznych akcji EDWARD przyp. red.) nie udało się osiągnąć istotnego spadku liczby ofiar w dniach wzmożonych działań nadzorczych i edukacyjnych, choć zdarzają się dni na polskich drogach bez ofiar śmiertelnych. I choć cel jest bardzo trudny, to jednak możliwy do osiągnięcia - przekonuje Anna Zielińska z ITS.

W piątek 18 września należy się spodziewać kaskadowych pomiarów prędkości i licznych badań trzeźwości. Będzie to pierwsza taka akcja o zasięgu ogólnokrajowym w tym roku na drogach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)