15‑latek prowadził samochód. Obok siedział ojciec bez prawa jazdy

Łatwo wyobrazić sobie, do czego mogło dojść. Niestety - najwyraźniej - nie wszystkim
Łatwo wyobrazić sobie, do czego mogło dojść. Niestety - najwyraźniej - nie wszystkim
Źródło zdjęć: © Policja
Tomasz Budzik

05.09.2020 13:01, aktual.: 22.03.2023 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łańcuccy policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości zatrzymali samochód. Podejrzenia funkcjonariuszy szybko wzbudził młodzieńczy wygląd kierowcy renault.

Do zdarzenia doszło w piątek 4 września 2020 r. na drodze wojewódzkiej nr 881 w Soninie nieopodal Łańcuta. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki Renault, ponieważ w terenie zabudowanym poruszał się on szybciej, niż pozwalają a to przepisy. Za kierownicą auta siedział chłopiec, a na prawym fotelu mężczyzna.

Szybko okazało się, że 49-latek postanowił nauczyć prowadzenia samochodu swojego 15-letniego syna. Rzecz w tym, że taka umiejętność nie jest potrzebna w tym wieku, bo zdawać na prawo jazdy mogą jedynie osoby pełnoletnie. To jednak nie wszystko. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że mężczyzna, podobnie jak jego syn, nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Mieszkaniec powiatu łańcuckiego odpowie przed sądem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu swojego syna, który nie posiadał prawa jazdy. Na wokandę trafi również sprawa nastolatka. Chłopiec zostanie ukarany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień, a sąd będzie mógł nałożyć na niego zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)