Zniszczył nową fontannę w Bochni. Kierowca chciał skrócić sobie drogę

Zniszczył nową fontannę w Bochni. Kierowca chciał skrócić sobie drogę

Samochód zniszczył nową fontannę multimedialną w Bochni
Samochód zniszczył nową fontannę multimedialną w Bochni
Źródło zdjęć: © fot. Tomasz Stodolny/[Bochnianin.pl](https://bochnianin.pl)
Szymon Jasina
28.10.2021 09:08, aktualizacja: 14.03.2023 14:38

Mieszkańcy Bochni nie nacieszyli się długo nową fontanną na swoim rynku. Została zniszczona przez samochód po tym, jak jego kierowca postanowił w ten sposób skrócić sobie drogę. Wyciąganie pojazdu trwało ponad 2 godziny.

Multimedialna fontanna to najbardziej lubiany przez mieszkańców element na wyremontowanym rynku w Bochni – informuje serwis Bochnianin.pl. Wieczorne pokazy z muzyką i dźwiękiem przyciągały w to miejsce wiele osób. Niestety teraz, po zaledwie miesiącu od uruchomienia, fontanna będzie musiała przejść remont — po tym, jak wjechał na nią samochód.

65-letni kierowca auta firmy zajmującej się wywozem śmieci tłumaczył się tym, że nie wiedział o fontannie i dlatego postanowił przejechać w tym miejscu przez rynek. O wczesnej porze woda jeszcze była wyłączona, a sprawca całego zamieszania nie zauważył dysz w betonowych płytach. Nie zniechęciło go też to, że musiał ominąć stojące dookoła fontanny ławki i donice.

451762633658689135
© fot. Tomasz Stodolny/[Bochnianin.pl](https://bochnianin.pl)

Wyciągnięcie samochodu, który utknął w fontannie, nie było łatwe. Akcja prowadzona pod okiem policji i straży miejskiej trwała aż 2 godziny i wymagała wezwania sporego dźwigu, który był w stanie unieść samochód. Wszystkiemu przyglądali się niepocieszeni mieszkańcy Bochni.

Jak informuje Bochnianin.pl, dominowało niedowierzanie i złość, że nowa fontanna tak szybko została zniszczona. Teraz przyjdzie poczekać na naprawę, co może oznaczać, że ta atrakcja ponownie zostanie uruchomiona dopiero na wiosnę.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)