Mitsubishi Canter

Model
Mitsubishi Canter Zobacz 2 zdjęcia

Canter to samochód ciężarowy, który jest produkowany w zakładach należących do przedsiębiorstwa Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation od 1963 r. Pełna nazwa tego modelu to Mitsubishi Canter Fuso. Najpopularniejsze jest auto z nadwoziem rodzaju kontener, jednak sprzedawane jest także Mitsubishi Canter typu wywrotka.

Mitsubishi Canter – produkcja i sprzedaż

Choć Mitsubishi Canter jest produkowany niemal na każdym kontynencie, w takich krajach jak Filipiny, Egipt, Rosja, Turcja, Wenezuela, Malezja i Indonezja, to najważniejsza fabryka, w której konstruuje się ten model, znajduje się w Portugalii, w mieście Tramagal. Od 1996 r. stanowi ona jedyny zakład wytwarzający europejską wersję Mitsubishi Cantera.

Mitsubishi Canter cieszy się największym zainteresowaniem w tych państwach, które charakteryzują się rozwiniętym przemysłem: w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Generalnie jednak samochód można kupić w kilkudziesięciu krajach Starego Kontynentu. W Polsce rozchodzi się on zwykle w liczbie kilkuset sztuk rocznie.

Mitsubishi Canter – dane techniczne

Początkowo Mitsubishi Canter posiadał 117-konny silnik, który w 1995 r. zastąpiono jednostką napędową o mocy 135 koni mechanicznych (KM). Możliwości Mitsubishi Cantera jeszcze bardziej urosły w 2005 r., kiedy pojazd doczekał się motoru mającego 175 KM mocy.

Warto wspomnieć, że silnikami Cantera były przez większość czasu modele samodzielnie produkowane przez koncern Mitsubishi. Jednak od 2009 r. pod maską Mitsubishi Cantera pracują już tylko jednostki napędowe autorstwa inżynierów Fiata.

W tym samym roku Mitsubishi Canter zyskał nowe przekładnie. Wcześniej jego skrzynie biegów były wytwarzane przez Mitsubishi bądź firmę Aisin z Japonii; od 2009 r. konstruktorzy montują w tym samochodzie przekładnie znanej niemieckiej marki ZF Group.

4.99
Ocena na postawie 9 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
TypSamochód osobowy

Inne modele Mitsubishi

Mitsubishi Canter: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie