Chery Flagcloud

Model
Chery Flagcloud Zobacz 2 zdjęcia

Chery Flagcloud to subkompaktowy samochód osobowy produkowany przez pochodzące z Chin przedsiębiorstwo Chery w latach 2003 - 2010. Ponadto w momencie debiutu Chery Flagcloud zastąpiło na rynku przestarzały model Chery A11, a w 2010 roku jego miejsce w ofercie producenta zajął Chery A13.

Chery Flagcloud – charakterystyka

Chery Flagcloud miał być odpowiedzią na wrastający w latach 2000 popyt na kompaktowe auta osobowe, które mogły być wykorzystane zarówno w codziennej jeździe po mieście jak i na trasach międzymiastowych. Z tego względu Chery Flagcloud bazował na konstrukcji pierwszej generacji SEATa Toledo, który powstał na platformie Volkswagen Group A2, która jest tą samą wykorzystaną także w drugiej generacji Volkswagena Golfa. Ponadto auto posiada benzynowy silnik L4 SQR477F o pojemności 1,5 litra, który charakteryzuje się niskimi parametrami spalania. Jednostkę obsługuje wyłącznie 5-biegowa manualna przekładnia, a napęd przełożony został na przednią oś pojazdu. Wszystko to sprawiło, że pomimo niskich ocen w testach bezpieczeństwa Chery Flagcloud został ciepło przyjęty przez użytkowników, przez co producent zdecydował się na eksport samochodu do ponad 30 krajów, w tym na Ukrainę, do Rosji (pod nazwą Vortex Corda), Europy oraz na rynki Ameryki Południowej, Azji Południowej oraz krajów latynoamerykańskich.

Chery Flagcloud – wymiary

Chery Flagcloud to standardowe auto subkompaktowe, o czym świadczyć mogą rozmiary jego konstrukcji, gdzie długość Chery Flagcloud to 4393 mm, przy szerokości 1682 mm i wysokości 1424 mm. Co więcej, producent zdecydował się rozstawić osie na odległość 2468 mm, co przełożyło się na masę całkowitą w wysokości 1140 kg.

Chery Flagcloud – bezpieczeństwo

Chery Flagcloud doceniono szczególnie za dodatkowe elementy takie jak elektryczny system antywłamaniowy, które chronią pojazd przed kradzieżą. Jeśli jednak chodzi o bezpieczeństwo pasażerów, jest już znacznie gorzej, bo według rosyjskiego magazynu Autoreview Chery Flagcloud porównywany jest do niesławnego modelu Brilliance BS6, który jako pierwszy w testach bezpieczeństwa EuroNCAP otrzymał ocenę niżą niż jedna na pięć możliwych gwiazdek.

3.69
Ocena na postawie 44 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChery
TypSamochód osobowy
SegmentC

Inne modele Chery

C - Inne modele

Chery Flagcloud: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.3 - Nowa Toyota Supra, Opel GTX Experimental, Red Bull Ring

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie