Rolls-Royce Phantom

Model
Rolls-Royce Phantom Zobacz 3 zdjęcia

Rolls-Royce Phantom ma opinię najbardziej ekskluzywnego modelu samochodu na świecie. Wyróżnia go zwłaszcza jeden szczegół – figurka nazywana "Spirit of Ecstasy", która przedstawia pochyloną kobietę z rękami rozłożonymi w taki sposób, jakby zbierała się do lotu. Innym znakiem charakterystycznym dla tego auta są drzwi Rolls Royce'a-Phantoma, które nie otwierają się w tradycyjny sposób, lecz w drugą stronę, "pod wiatr".

Mimo że produkcja Rolls-Royce'a Phantoma trwa już od 1925 r., to nie jest ona ciągła. Pierwsza przerwa, i to od razu 11-letnia, nastąpiła w 1939 r. Druga przydarzyła się pomiędzy 1993 i 2003 rokiem, jednak przysłużyła się temu autu, gdyż Rolls-Royce Phantom wrócił w imponującym stylu i z nowymi rozwiązaniami zarówno jeśli chodzi o nadwozie, jak i wnętrze.

Rolls-Royce Phantom – dane techniczne

W Rolls-Royce'ach Phantomach montowane są 12-cylindrowe, widlaste silniki o dużej mocy (563 KM). Konstruktorzy Rolls-Royce'a Phantoma znani są z tego, że perfekcyjnie radzą sobie z wyciszaniem spalinowych jednostek napędowych umieszczanych w tym modelu, dzięki czemu kierowca i pasażerowie praktycznie nie słyszą, jak pracuje silnik.

W każdej generacji Rolls-Royce'a Phantoma montowane są też zaawansowane, automatyczne skrzynie biegów ZF z co najmniej 6 przełożeniami. Klienci mają również do wyboru model Phantom z 8-biegową skrzynią.

4.38
Ocena na postawie 16 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaRolls-Royce
TypSamochód osobowy
SegmentF+

Generacje Rolls-Royce Phantom

Inne modele Rolls-Royce

F+ - Inne modele

Oceny użytkowników (3)

Rolls-Royce Phantom: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie