Jeep Grand Cherokee

Model
Jeep Grand Cherokee Zobacz 11 zdjęć

Jeep Grand Cherokee to osobowy samochód terenowy, który został wyprodukowany przez amerykański koncern Jeepa, a zadebiutował w 1992 roku. Dzisiaj, po dwudziestu pięciu latach obecności na rynku, Jeep Grand Cherokee ma wygląd luksusowego SUV-a, ale jego charakter nadal wykazuje się wysokimi zdolnościami terenowymi. Nie bez powodu mówi się, że Jeep Grand Cherokee każdego urzeknie, nie zależnie w jakiej części świata byłby prezentowany.

Jeep Grand Cherokee – historia

Koncept luksusowej terenówki narodził się, gdy kierowcom nie wystarczało już typowe auto terenowe. Jeep wyszedł naprzeciw pragnieniom potencjalnych klientów i stworzył Grand Cherokee, który ma o wiele więcej do zaoferowania niż napęd na obie osie i mocną terenową ramę. Poniżej przedstawiamy historię Jeepa Grand Cherokee

Aby odkryć inspiracje, które natchnęły Jeepa do skonstruowania Grand Cherokee, musimy się cofnąć aż do 1946 roku. W tym czasie Jeep przedstawił światu pierwowzór SUV-a, czyli pojazd sportowo użytkowego pochodzenia , którym był Willys Wagon (powstały na planie kultowego Willysa MB, czyli Forda GPW – dżipa używanego w armii USA podczas II Wojny Światowej ).

Jednakże bezpośrednim protoplastą modelu Grand Cherokee jest Jeep Wagoneer (ekskluzywny wariant auta Willys Wagon). Właśnie w 1984 roku ten bardzo bliski przodek Grand Cherokee, czyli kultowy Grand Wagoneer, ujrzał światło dzienne. Jednak powyższe modele, poprzednicy Jeepa Grand Cherokee, nigdy nie trafiły do europejskich salonów samochodowych.

Jeep Grand Cherokee – kultowy model

Jeep zaprezentował światu swoje nowe dziecko 07.01.1992 r. w trakcie NAIAS – największego pokazu samochodowego w Ameryce Północnej (North American International Auto Show). Wkrótce po pokazie, Grand Cherokee okazał się numerem jeden wśród wszystkich SUV-ów i terenówek niemal na całym świecie.

Jeep Grand Cherokee wyznaczył całkowicie nowe trendy w pojmowaniu luksusowego SUV-a. Grand Cherokee to nie tylko ekskluzywne auto z napędem 4x4. Firma Jeep w swoim nowym modelu zadbała również o dobre właściwości terenowe Grand Cherokee. Wszakże pokonywanie bezdroży to cecha charakterystyczna marki Jeep, która nieprzerwanie kultywowana jest w autach Jeepa od 1941 roku.

3.81
Ocena na postawie 17 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaJeep
TypSamochód osobowy

Generacje Jeep Grand Cherokee

Inne modele Jeep

Jeep Grand Cherokee: newsy, testy i recenzje

Jeep Grand Cherokee V8 5.7 - przyspieszanie

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie