Suzuki zapowiada S-Crossa. Straci człon "SX4" i zadebiutuje 25 listopada

Suzuki zapowiada S-Crossa. Straci człon "SX4" i zadebiutuje 25 listopada

Suzuki S-Cross
Suzuki S-Cross
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Suzuki
Filip Buliński
23.11.2021 08:33, aktualizacja: 14.03.2023 14:18

Można rzec "najwyższa pora". Kompaktowy SUV Suzuki w końcu doczeka się następcy, który straci dotychczasowy człon SX4 i będzie nazywał się po prostu S-Cross. Na razie Japończycy zdradzają niewiele, ale samochód zobaczymy lada moment.

Dotychczasowa generacja Suzuki SX-4 S-Crossa jest jednym z najdłużej utrzymujących się modeli. W końcu jego debiut miał miejsce już w 8 lat temu, a lifting przeprowadzany był w 2016 r. Co prawda rok temu Japończycy zmodyfikowali gamę silnikową modelu, jednak nie da się ukryć, że kompaktowy SUV ma już swoje lata.

Czas więc na następcę. Suzuki właśnie pokazało pierwsze zdjęcia mocno zacienionego modelu. Choć szczegóły na razie pozostają tajemnicą, pewne jest, że nowy model zadebiutuje pod nieco zmienioną nazwą – nie zobaczymy już członu "SX4", zostanie tylko S-Cross.

De nieuwe Suzuki S-Cross | Teaser

Same zdjęcia i powyższy film niewiele zdradzają. Można z nich wywnioskować, że reflektory będą znacznie smuklejsze, a kawałek atrapy chłodnicy sugeruje, że jej rozmiar nie będzie należał do małych. Nieco dynamiczniej zaakcentowana została linia maski, a błotniki zyskały pełniejsze kształty. Na filmie widać też fragment tylnej klapy, który będzie prawdopodobnie zdobił LED-owy pas łączący tylne światła.

Pewnym jest też, że samochód będzie dostępny z napędem na 4 koła. Więcej na temat nowego modelu dowiedział się niedawno Marcin Łobodziński. Według naszych informacji nowy model ma być zbudowany według zupełnie nowej filozofii, a wśród napędów znajdziemy klasyczną hybrydę z możliwością jazdy wyłącznie na prądzie. Pojawić ma się także nowa, zautomatyzowana skrzynia biegów AGS (Auto Gear Shift). Premiera jest została zaplanowana na 25 listopada.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)