Samochody dla rodziny 2+3. Wybór wcale nie jest duży

Większe rodziny łatwiej znajdą coś dla siebie wśród minivanów, niż SUV-ów
Większe rodziny łatwiej znajdą coś dla siebie wśród minivanów, niż SUV-ów
Źródło zdjęć: © mat. pras.
Tomasz Budzik

28.03.2018 13:08, aktual.: 20.10.2022 20:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawałoby się, że w dobie ogromnej popularności SUV-ów i crossoverów znalezienie bezpiecznego auta dla rodziny z trójką dzieci to pestka. Nic bardziej mylnego.

Brytyjczycy z "What Car?" postanowili w rzeczywistych warunkach przekonać się, którymi samochodami da się przewieźć trójkę dzieci. Mali pasażerowie mieli kolejno 11 miesięcy, 4 lata i 7 lat. Każde z dzieci otrzymało oczywiście fotelik dostosowany do swojego wieku. Za wyznaczniki testu przyjęto możliwość umieszczenia w drugim rzędzie trzech fotelików obok siebie, a także to, czy dany model pozwala na zamocowanie wszystkich fotelików za pomocą systemu Isofix. Okazało się, że nawet niektóre samochody z trzema rzędami siedzeń nie zdawały egzaminu. Oto modele, które zwycięsko przeszły próbę.

SUV-y

Honda CR-V – samochód nie ma trzeciego rzędu siedzeń, ale za to w drugim zastosowano trzy złącza Isofix. Brytyjczykom nie udało się przypiąć do nich trzech fotelików. Zabrakło nieco szerokości kanapy. Gdyby dzieci były młodsze, albo zdecydowano się na zapięcie fotelików pasami, nie byłoby problemu.

Minivany

Ostatnio segment MPV jest w odwrocie. Okazuje się jednak, że większe rodziny wciąż powinny być nim zainteresowane. Oto modele, które pod względem możliwości przewozowych zostały dobrze ocenione przez "What Car?".

Moda na SUV-y uśmierca minivany. Jak się okazuje, z punktu widzenia większych rodzin niesłusznie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)