Seat Alhambra

#Seat Alhambra

Seat Alhambra to osobowe auto typu van produkowane od 1996 roku przez koncern Volkswagena AG we współpracy z Fordem Motor Company.

  • Seat Alhambra po face liftingu z 2015 roku. Model Alhambra to auto osobowe typu van, należące do segmentu K. Alhambra trafiła do produkcji w 1996 roku, a od 2010 roku do sprzedaży weszła druga generacja modelu
  • Seat Alhambra to duży pięciodrzwiowy van. Jego długość to 4,86 metra, a na swój pokład maksymalnie zabierze siedem osób
  • Seat Alhambra II po face liftingu. Alhambra II, w porównaniu do pierwszej generacji, odznacza się dynamiczniejszym wyglądem oraz szerszym i bardziej "muskularnym" nadwoziem. Przeprowadzony w 2015 roku face lifting dodał do Alhambry nowe przednie reflektory wykorzystujące technikę LED, odświeżoną pod względem stylistycznym atrapę chłodnicy oraz nowocześniejszą konsolę środkową
  • Seat Alhambra posiada napęd na przednią oś, a jego bagażnik ma pojemność wynoszącą od 267 do 2430 litrów
  • Wraz z najświeższymi zmianami, wprowadzonymi do Seata Alhambra w 2015 roku, oferta silników wzbogaciła się o nowe jednostki. Są to dwa benzyniaki TSI, generujące moc 150 i 220 KM oraz silnik wysokoprężny 2.0 TDI dostępny w trzech odmianach: 115 KM, 150 KM oraz 184 KM
  • Seat Alhambra posiada w drugim rzędzie suwane drzwi, co bardzo ułatwia załadunek auta (maksymalna ładowność to 642 kg)
  • Seat Alhambra z dużym, przezroczystym szyberdachem oraz relingami
  • Panel centralny Seat'a Alhambra
Źródło zdjęć: © [Zdjęcie](http://en.wheelsage.org/seat/alhambra/ii/pictures/493153/)
[1/8]
Seat Alhambra po face liftingu z 2015 roku. Model Alhambra to auto osobowe typu van, należące do segmentu K. Alhambra trafiła do produkcji w 1996 roku, a od 2010 roku do sprzedaży weszła druga generacja modelu

Historia Seata Alhambra

Nazwa Seata Alhambra została zaczerpnięta od określenia twierdzy mauretańskich kalifów w Hiszpanii. Debiut Seata Alhambry miał miejsce w 1996 roku. Należy do segmentu K. Model powstał we współpracy z Fordem. Innymi samochodami produkcji połączonych koncernów są Ford Galaxy i Volkswagen Sharan. Stylistyka Seata Alhambra nie wyróżniała się na tle konkurencji. Wnętrze Seata Alhambry stanowiły oddzielne fotele dla każdego pasażera. Autem można było łatwo manewrować za sprawą dużego przeszklenia nadwozia. W 2000 roku dokonano faceliftingu Seata Alhambry. Nadwozie stało się bardziej atrakcyjne, poprawiono także wnętrze.

W 2010 roku wprowadzono na rynek drugą generację Seata Alhambry. Auto stało się bardziej dynamiczne za sprawą wyrazistych linii i przetłoczeń na masce. Dodatkowo pojazd urozmaicono przesuwnymi tylnymi drzwiami, znajdującymi się po obu stronach. Auto może pomieścić siedem osób. W 2015 roku przeprowadzono kolejny facelifting. Zmodernizowano grill, deskę rozdzielczą i reflektory. Zmieniono także ofertę silników.

Seat Alhambra – dane techniczne

Seat Alhambra dostępny jest z nadwoziem typu van. Samochód dysponuje napędem przednim lub napędem na cztery koła. Oferta Seata Alhambra obejmuje silniki benzynowe i silniki wysokoprężne. Składają się one z 4 – 6 cylindrów, każdemu przypisane są 2 – 5 zaworów. Silniki Seata Alhambra posiadają moc od 90 do 220 KM oraz pojemność od 1390 do 2796 cm3. Maksymalna prędkość Seata Alhambra to 181 – 214 km/h. Auto osiąga 100 km/h w 9,9 – 10,3 s.

Moment obrotowy układu napędowego wynosi od 170 do 380 Nm. W zależności od wybranego silnika Seat Alhambra spala od 5,2 do 11,0 l na 100 km. Pojemność bagażnika Seata Alhambra wynosi 1339 – 2610 l. Wymiary Seata Alhambra to 4617 – 4854 mm długości, 1810 – 1904 mm szerokości i 1707 – 1820 mm wysokości.

Seat Alhambra – opinie

Seat Alhambra to wygodny i niedrogi samochód rodzinny. Ma on jednak kilka wad. Zdarzają się awarie osprzętu – przepustnicy, przepływomierza powietrza, pompy cieczy chłodzącej i alternatora. Ponadto szybko zużywają się okładziny hamulcowe i przednie tarcze. W Seacie Alhambra notorycznie przepalają się żarówki i często zawodzi klimatyzacja. Minusem Seata Alhambra jest skromne wyposażenie i nietrwałe elementy układu kierowniczego. Mankamentem Seata Alhambra jest zbyt delikatny pasek rozrządu.

Seat Alhambra to samochód z dobrym zawieszeniem. Uchodzi za mało awaryjne i niezwykle funkcjonalne auto. Atutem Seata Alhambra jest przestronne wnętrze. Wygodnie będzie nawet osobom siedzącym na dodatkowych dwóch fotelach w trzecim rzędzie. Ponadto fotele można dowolnie konfigurować poprzez składanie i przesuwanie. Zaletą Seata Alhambry jest duża ilość praktycznych schowków i niezłe wyciszenie przedziału pasażerskiego. Ponadto części do Seata Alhambry są dostępne w przystępnej cenie. Auto posiada także pojemny bagażnik.