Protest taksówkarzy: ogromne utrudnienia w ruchu w Warszawie

Protest taksówkarzy: ogromne utrudnienia w ruchu w Warszawie08.04.2019 08:19
Z powodu protestu taksówkarzy dziś w Warszawie ogromne utrudnienia w ruchu
Z powodu protestu taksówkarzy dziś w Warszawie ogromne utrudnienia w ruchu
Źródło zdjęć: © Fot. Jan Bielecki/East News

Choć cała Polska żyje protestem nauczycieli, w dzień 8 kwietnia również taksówkarze domagają się zmian. Ich protest "Stop Nielegalnym Przewozom" będzie do późnych godzin popołudniowych utrudniał ruch w Warszawie.

Gdzie się odbywa protest?

Taksówkarze będą dziś protestować w stolicy blokując głównie Aleje Ujazdowskie. Pierwszy etap to przejście od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do Ministerstwa Sprawiedliwości. W etapie drugim od Ministerstwa Sprawiedliwości do pl. Trzech Krzyży, po czym wrócą pod Kancelarię Premiera. W międzyczasie zatrzymają się przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych.

Co ważne, nie tylko Aleje Ujazdowskie będą miejscem, które warto omijać. Zablokowanie jednej ulicy błyskawicznie powoduje zatory w wielu miejscach. Już teraz na wjeździe do stolicy autostradą A2 tworzy się kilkukilometrowy korek. Co więcej, taksówkarze mają w planach również blokadę trasy A2 Warszawa-Łódź.

Linie autobusowe 116, 180, 503, 166, 222 i 518 mają zmienione trasy.

Czego żądają taksówkarze?

Przede wszystkim są przeciwni uregulowaniu kwestii odpłatnych przewozów, a mówiąc wprost – przeszkadza im Uber. Sprzeciwiają się pomysłom rządu na legalizację przewozów bez koncesji, którą sami muszą posiadać. Kością niezgody są także kasy fiskalne, których przewoźnicy Ubera nie mają – ich miejsce zajmuje aplikacja.

Taksówkarze mają zatem trzy postulaty: doprecyzowanie definicji pośrednika przewozów osobowych, wycofanie się z pomysłu likwidacji egzaminów z topografii oraz zastąpienia kasy fiskalnej mobilną aplikacją.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)