Pochowali go z honorami. Okazało się, że miał dwa promile we krwi

Pochowali go z honorami. Okazało się, że miał dwa promile we krwi

Policjant osierocił dwójkę dzieci
Policjant osierocił dwójkę dzieci
Źródło zdjęć: © Policja | policja
Mateusz Lubczański
06.02.2023 14:03, aktualizacja: 06.02.2023 14:59

28-letni policjant z komendy w Zawierciu, wracają do domu po nocnej służbie, uderzył w drzewo i zginął na miejscu. Okazało się, że był pijany.

Zdarzenie miało miejsce 31 stycznia o siódmej rano na drodze powiatowej w powiecie zawierciańskim. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że sierżant wracający z nocnej służby stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Funkcjonariusz zginął na miejscu.

W toku tego śledztwa została przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego, a także badania toksykologiczne dotyczące obecności alkoholu etylowego w organizmie denata. Na podstawie tych badań stwierdzono, że w organizmie pokrzywdzonego kierującego samochodem, który brał udział w tym wypadku drogowym stwierdzono około dwóch promili alkoholu – przekazał portalowi eska.pl prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Funkcjonariusz służył w szeregach policji od pięciu lat. Do września ubiegłego roku był związany z katowicką prewencją, później trafił do zawierciańskiej drogówki. Pogrzeb odbył się z honorami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)