Po weekendzie dotrze na miejsce. Maszyna TBM jedzie przez Podkarpacie

Po weekendzie dotrze na miejsce. Maszyna TBM jedzie przez Podkarpacie

Bukowa, 24.11.2022. Konwój przewożący tarczę TBM, przeznaczoną do drążenia tunelu na drodze ekspresowej S19 na Podkarpaciu, podczas postoju na MOP Bukowa przy trasie S19, 24 bm.
Bukowa, 24.11.2022. Konwój przewożący tarczę TBM, przeznaczoną do drążenia tunelu na drodze ekspresowej S19 na Podkarpaciu, podczas postoju na MOP Bukowa przy trasie S19, 24 bm.
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Darek Delmanowicz
Aleksander Ruciński
25.11.2022 14:20, aktualizacja: 25.11.2022 16:04

Transport gigantycznej tarczy TBM, która wydrąży tunel w drodze ekspresowej S19, jest coraz bliżej celu. Przyjazd do Babicy zaplanowano na wtorkową noc. Kierowcy podróżujący przez Podkarpacie w najbliższych dniach powinni spodziewać się utrudnień.

Konwój przewożący elementy maszyny TBM dotarł do MOP Bukowa, skąd w sobotę 26 listopada o godz. 22 wyruszy w dalszą drogę trasą S19, DK77 i DW878. Ten etap planowo zakończy się o godz. 5 rano postojem na MOP Kamień.

Kolejnego wieczora, 27 listopada, transport wystartuje z MOP Kamień, poruszając się S19 i autostradą A4 z finiszem na węźle Rzeszów Południe, a konkretnie na odcinku wyłączonym z ruchu.


28 listopada po godz. 22 konwój wyruszy z Węzła Rzeszów Południe przez S19, ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie oraz DK19. Docelowo transport ma dotrzeć do Babicy we wtorek przed godz. 2 w nocy. gdzie zakończy się cała operacja.

GDDKiA apeluje do kierowców o wyrozumiałość oraz stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Zwraca się też do osób, które będę obserwować przejazd kolumny o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie wymogów bezpieczeństwa.

"Prosimy, aby nie podchodzić na bliską odległość do pojazdów biorących udział w konwoju. Zabronione jest także zatrzymywanie się na drodze lub zwalnianie na jezdniach obok w celu wykonania zdjęć lub nagrania filmów" – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Transport maszyny TBM budzi ogromne zainteresowanie. Nic dziwnego, gdyż nigdy wcześniej nie przewożono tak dużych elementów po polskich drogach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)