Pytamy Toyotę o Land Cruisera. Co z obecną i nową generacją?

Pytamy Toyotę o Land Cruisera. Co z obecną i nową generacją?

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
02.09.2021 11:18, aktualizacja: 14.03.2023 15:18

Toyota Land Cruiser to już prawdziwy dinozaur w gamie japońskiego producenta, a w tym roku obchodzi 70. urodziny. Obecna generacja jest produkowana od 2009 r. i choć zaprezentowano nową, to akurat jej przyszłość w Polsce stoi pod znakiem zapytania.

  • Jak na razie Land Cruiser będzie ciągle oferowany, na ten moment nie ma w planach zmian – odpowiada Karolina Gotowała z działu prasowego Toyoty, którą zapytałem, do kiedy pozostanie w ofercie obecnie widniejący w cennikach Land Cruiser J150. Zapamiętajcie to oznaczenie, bo jeszcze do niego wrócimy.

Wyjaśniła również, że model ten może być sprzedawany nadal pomimo restrykcyjnych norm emisji spalin dzięki szerokiej ofercie hybryd Toyoty.

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser© fot. Marcin Łobodziński

Klienci pytają jednak o samochody, a tych w salonach brakuje. Nie ma też żadnego nowego Land Cruisera na popularnym serwisie otomoto.pl. Skąd taka sytuacja?

  • Ze względu na wysokie zainteresowanie Land Cruiserem z nowym silnikiem 2.8 204 KM cała pula samochodów na 2021 rok została wyczerpana – mówi Karolina Gotowała. - W niedalekiej przyszłości będzie możliwość zamawiania na przyszły rok. Jak uruchomimy zamówienia, samochody będą z początku roku 2022, więc będzie można je odebrać w okolicach marca 2022 – wyjaśnia.

Czy nowy Land Cruiser trafi do Polski?

  • Na ten moment nie mamy informacji — przekazała przedstawicielka działu prasowego Toyoty.

Choć nie ma żadnych przesłanek za tym, że nowa generacja trafi do Polski, a media podkreślały, że auto nie trafi do Europy, to moim zdaniem informację działu prasowego należy traktować jako optymistyczną. Nie ma w niej bowiem jednoznacznego zaprzeczenia wprowadzenia modelu do oferty, a może się to odbyć np. podobnie jak kilka lat temu trafiły do Polski egzemplarze Mitsubishi Pajero Sport – z rynku wschodniego.

Warto tu jednak zaznaczyć, że nowy Land Cruiser należy do serii 300, więc do linii Station Wagon. Poprzednicy to J200 i wcześniej J100. Nie ma nic wspólnego z Land Cruiserem J150, który należy do odrębnej linii Prado. Prado to Land Cruisery opracowane głównie z myślą o Europie. Nie można więc nowego Land Cruisera 300 nazywać następcą tego, który pozostaje u nas w ofercie. Można natomiast się cieszyć, że to dojrzałe i wszechstronne auto nadal będzie dostępne.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)