Odpalił passata B3 po 17 latach postoju. Poszło łatwiej, niż myślisz

Odpalił passata B3 po 17 latach postoju. Poszło łatwiej, niż myślisz08.04.2021 08:41
B3 jako pierwszy był sprzedawany pod nazwą passat na całym świecie.
B3 jako pierwszy był sprzedawany pod nazwą passat na całym świecie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Nie ma nic gorszego dla samochodu niż długi postój. Długi w tym wypadku oznacza aż 17 lat. Na youtubowym kanale Flexiny znaleźć można film, na którym do życia powraca volkswagen passat B3. Nie obyło się oczywiście bez drobnych napraw.

Wrośnięty w zarośla, z wypłowiałym lakierem i rdzawym nalotem – taki passat w większości scenariuszy wylądowałby na złomowisku. Tym razem jednak czerwone kombi zyskało szansę na nowe życie – trzeba było je tylko odpalić.

Starting 1991 Volkswagen Passat B3 1.6TD After 17 Years

Oczywiście po 17 latach nie można wskoczyć za kółko i przekręcić kluczyk – skończyłoby się to kosztownym rozczarowaniem. Dlatego też obrócono kilka razy wał, by sprawdzić, czy pasek rozrządu nie rozsypie się na oczach kamery, a i sam układ smarowania mógł zaciągnąć nieco oleju – pomijając oczywiście fakt, że ze świeżym środkiem smarnym nie miał on dużo wspólnego. Biorąc pod uwagę czas postoju, passat całkiem nieźle pracuje na biegu jałowym, a imponującą czarną chmurą z rury wydechowej nadrobił czas spędzony w krzakach.

Co ciekawe, to nie koniec historii czerwonego passata, bo na samym odpaleniu się nie skończyło. Auto przeszło modyfikację hamulców, gruntowne czyszczenie i detailing. Prezentuje się – co widać na kolejnych filmach – całkiem przyzwoicie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)