Następca Passata i nie tylko - Volkswagen pokaże go już niebawem

Volkswagen ID. Aero - zapowiedź
Volkswagen ID. Aero - zapowiedź
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Volkswagen
Aleksander Ruciński

22.06.2022 12:42, aktual.: 10.03.2023 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze w czerwcu Volkswagen pokaże przedprodukcyjne wydanie modelu ID. Aero. To zapowiedź nowego auta klasy średniej wyższej, który w przyszłości może zastąpić m.in. Passata. Oczywiście, jak wszystkie modele z linii ID, będzie elektrykiem.

Nie od dziś wiadomo, że Volkswagen ma śmiałe plany związane z rozwojem gamy elektrycznych modeli. Co warte odnotowania, poza crossoverami, znajdzie się w niej również miejsce dla bardziej klasycznych konstrukcji pokroju Passata. Przykładem może być koncept ID. Aero, który zostanie zaprezentowany już niebawem, 27 czerwca 2022 roku.

Z zapowiedzi producenta wynika, że samochód zostanie oparty na platformie MEB. W kwestii rozwiązań technicznych i stylistyki, będzie miał wiele wspólnego z innymi modelami ID już dostępnymi w ofercie. To całkiem spora konstrukcja balansująca na granicy segmentów D i E.

Świadczy o tym chociażby długość nadwozia wynosząca aż 5 metrów. Patrząc na szkice, trudno w to uwierzyć. Linie prezentują się bowiem lekko i dynamicznie. Niebawem przekonamy się, czy podobnie będzie w rzeczywistości.

Na razie nie wiadomo, czy przy okazji premiery konceptu poznamy także techniczną specyfikację. Ta budzi sporą ciekawość, gdyż - przynajmniej nieoficjalnie - zapowiada się naprawdę nieźle. Plotki mówią o sporym akumulatorze (84 kWh) i zasięgu na poziomie nawet 700 km.

27 czerwca zobaczymy wersję przedprodukcyjną. Rok później gotowe egzemplarze powinny trafić do Chin. Wiadomo, że auto będzie sprzedawane również w Ameryce Północnej i Europie. Na razie trudno jednak powiedzieć kiedy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)