Najlepsze samochody w swoich klasach według Euro NCAP w roku 2014

Najlepsze samochody w swoich klasach według Euro NCAP w roku 2014

Najlepsze samochody w swoich klasach według Euro NCAP w roku 2014
Mariusz Zmysłowski
14.01.2015 13:41, aktualizacja: 20.10.2022 20:55

Organizacja Euro NCAP przedstawiła najlepsze samochody w swoich klasach testowane w roku 2014.

Mercedes-Benz Klasy C w teście zderzeniowym Euro NCAP 2014
Mercedes-Benz Klasy C w teście zderzeniowym Euro NCAP 2014© fot. Euro NCAP

Nie jest zaskoczeniem, że wszystkie z samochodów w tym zestawieniu zdobyły 5 gwiazdek w testach zderzeniowych. Mercedesa organizacja wyróżniła dodatkowo podwójnym Euro NCAP Advanced Reward. Klasa C zasłużyła sobie na te odznaczenia dwoma systemami: Mercedes-Benz PRE-SAFE oraz Mercedes-Benz Attention Assist. W sumie za systemy wspomagające bezpieczeństwo nowość z Niemiec otrzymała notę 70%.

Klasa C bardzo dobrze wypadła też w testach zderzeniowych. Bezpieczeństwo pasażerów dorosłych Euro NCAP oceniło na 92%, a dzieci na 84%. Za poziom ochrony pieszych przy zderzeniu Mercedes-Benz Klasy C otrzymał notę równą 77%.

Obraz

Kolejny samochód, który otrzymał 5 gwiazdek według nowych standardów testowania Euro NCAP to Nissan Qashqai. Japoński crossover wypadł w badaniach na tyle dobrze, że europejska organizacja wyróżniła go w swoim zestawieniu podsumowującym rok 2014. Otrzymał on noty: 88% za bezpieczeństwo pasażerów dorosłych, 83% w przypadku dzieci, 69% przy zderzeniu z pieszymi i 79% za systemy wspomagające.

Volkswagen Golf Sportsvan - test zderzeniowy Euro NCAP 2014
Volkswagen Golf Sportsvan - test zderzeniowy Euro NCAP 2014© fot. Euro NCAP

W kategorii małych MPV najlepszy wynik w 2014 roku w testach zderzeniowych Euro NCAP otrzymał Volkswagen Golf Sportsvan. Tegoroczna nowość w gamie aut niemieckiego producenta najlepiej poradziła sobie w kategorii bezpieczeństwa pasażerów dorosłych. Golf Sportsvan uzyskał w niej notę 87%. Minimalnie gorzej wypadł przy ocenie bezpieczeństwa przewożonych dzieci. Zdobył tu 85%.

Chociaż według badań przeprowadzonych przez Euro NCAP jest to najlepszy samochód roku 2014 w swojej klasie, uzyskał on najniższą notę za bezpieczeństwo pieszych z tego zestawienia. W tej kategorii zdobył 62%. Znacznie lepiej wypadł natomiast w kwestii systemów wspomagania bezpieczeństwa. Tutaj Euro NCAP Volkswagena Golfa Sportsvana oceniło na 73%.

Land Rover Discovery Sport w teście zderzeniowym Euro NCAP 2014.
Land Rover Discovery Sport w teście zderzeniowym Euro NCAP 2014.© fot. Euro NCAP

Najnowsze dziecko Land Rovera uzyskało znakomity wynik w kategorii bezpieczeństwa pasażerów dorosłych. Z oceną równą 93% Discovery Sport przebił nawet Mercedesa Klasy C.

Land Rover Discovery Sport, który zastąpił w gamie brytyjskiego producenta Freelandera dobrze wypadł także w kategorii bezpieczeństwa dzieci. Osiągnął on wynik 83%. Minimalnie niższą ocenę zdobył za systemy wspomagające: 82%. Najniższe noty Discovery Sport dostał za bezpieczeństwo przechodniów. Euro NCAP przyznało mu tutaj 69%.

Obraz

Nowa Škoda Fabia zadebiutowała pod koniec ubiegłego roku, a na rynek trafi już w ciągu miesiąca. W testach zderzeniowych Euro NCAP małe czeskie auto uzyskało wyrównane noty: po 81% w kategorii bezpieczeństwa pasażerów dorosłych i dzieci i po 69% za ochronę pieszych i systemy wspomagające.

Dodatkowo Škoda Fabia została nagrodzona Euro NCAP Advanced Reward. Wyróżnienie zostało przyznane za Multi Collision Brake.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)