Lamborghini Cabrera – pierwsze zdjęcia i dźwięk silnika

Lamborghini Cabrera – pierwsze zdjęcia i dźwięk silnika27.11.2013 19:23
Lamborghini Cabrera
Lamborghini Cabrera
Źródło zdjęć: © fot. Autoevolution.com/Quattroruote
Wojciech Kaczałek

Lamborghini uruchomiło stronę, na której można posłuchać, jak będzie brzmiał silnik modelu Cabrera, czyli następcy Gallardo. Ponadto do mediów trafiło zdjęcie tego nowego samochodu firmy z Sant'Agata Bolognese.

Wczoraj podawaliśmy, że Lamborghini po 10 latach zakończyło produkcję Gallardo. W sumie przedsiębiorstwo z bykiem w logo zbudowało 14 022 egzemplarze tego samochodu. Czyni to z Gallardo najpopularniejsze auto w historii Lamborghini.

Szefostwo włoskiej marki twierdzi, że tym razem to naprawdę już koniec. Nie będzie kolejnych wersji specjalnych, mających podtrzymać Gallardo przy życiu.

Lamborghini Cabrera
Źródło zdjęć: © fot. Autoevolution.com/Quattroruote
Lamborghini Cabrera

Auto zostanie zastąpione przez model, który najprawdopodobniej będzie nosił nazwę Cabrera. Do napędu pojazdu będzie służył benzynowy, wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 l.

Będzie on rozwijał moc ok. 600 KM. Motor podobno będzie współpracował z dwusprzęgłową, siedmiobiegową przekładnią. Lamborghini ma ważyć mniej niż 1500 kg. Cabrera ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w 3,2 s.

W związku ze zbliżającą się premierą nowego samochodu, Lamborghini uruchomiło dedykowaną mu stronę internetową. Wchodząc pod adres www.hexagonproject.com ujrzymy przycisk start. Jeśli w niego klikniemy, usłyszymy próbkę dźwięku Cabrery.

Lamborghini Cabrera
Źródło zdjęć: © fot. Autoevolution.com/Quattroruote
Lamborghini Cabrera

Pojęcie o tym, jak będzie wyglądało nowe dzieło firmy z Sant'Agata Bolognese, dają zdjęcia stron z grudniowego wydania magazynu Quattroruote. Jest prawie pewne, że fotografie przedstawiają model Cabrera, ponieważ samochód wygląda prawie tak samo, jak lekko zamaskowane egzemplarze testowe nowego Lamborghini znane ze zdjęć szpiegowskich.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)