Koniec z tanią benzyną na Węgrzech. Rząd wprowadza blokadę dla obcokrajowców

Benzyna jest najtańsza w Węgrzech, ale tylko dla obywateli tego kraju
Benzyna jest najtańsza w Węgrzech, ale tylko dla obywateli tego kraju
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński

28.05.2022 08:49, aktual.: 14.03.2023 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Węgry mają najniższe w Unii Europejskiej ceny paliw nie tylko dlatego, że odcinają się od sankcji na Rosję, ale też z powodu działań rządu. Zagraniczni kierowcy zaczęli to wykorzystywać. Dostali więc ban na tanie tankowanie.

Koniec z turystyką paliwową na Węgrzech. Rząd Orbana wprowadził zakaz sprzedaży paliw na stacjach właścicielom pojazdów na innych numerach rejestracyjnych niż węgierskie po cenach urzędowych, które w przeliczeniu na złotówki są niższe średnio o ok. 2,35 zł na litrze od cen rynkowych.

Węgry już w połowie listopada 2021 r. wprowadziły limit cen na paliwo w celu ograniczenia obciążeń finansowych dla obywateli. Stąd różnica pomiędzy ceną urzędową a rynkową. Korzystali z tego nie tylko obywatele węgierscy, ale także kierowcy z innych krajów. Obecnie na Węgrzech jest stan wyjątkowy celem ochrony gospodarki przed skutkami inflacji.

Ponadto rząd węgierski nie angażuje się politycznie w wojnę rosyjsko-ukraińską i cały czas blokuje wszelkie sankcje na surowce. Dzięki temu mają najniższe ceny nie tylko na stacjach, ale także najniższe ceny netto.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także