Gigantyczna inwestycja Volkswagena

Gigantyczna inwestycja Volkswagena

Volkswagen Up! Lite Concept
Volkswagen Up! Lite Concept
Bartosz Pokrzywiński
23.11.2013 10:45, aktualizacja: 08.10.2022 09:58

Volkswagen dąży do tego żeby być największym i najbogatszym koncernem motoryzacyjnym na świecie. W związku z tym Niemcy chcą zainwestować gigantyczną fortunę w rozwój. O jakiej kwocie mowa?

Coroczne zyski takich molochów jak Toyota, General Motors czy Volkswagen liczone są w miliardach euro. Zarząd koncernu decyduje później o tym co się dzieje z tymi pieniędzmi - czy wszystkie trafiają do akcjonariuszy, czy są inwestowane, jeżeli tak to w co.

Volkswagen już od kilku lat niemal każdego zarobionego eurocenta stara się inwestować w rozwój i w to żeby za kilka lat być największym oraz najwięcej zarabiającym koncernem motoryzacyjnym na świecie. Teraz firma z Wolfsburga wykonuje kolejny krok w tym celu.

Koncern chce zainwestować zawrotną kwotę 84,2 miliardów euro w ciągu najbliższych pięciu lat. Aż 41,2 mld euro, czyli niemal połowa tej kwoty, zasili budżety projektów odpowiedzialnych za rozwój oraz produkcję nowych modeli, a także jednostek napędowych, które mają być jeszcze bardziej wydajne, jednocześnie spalając mniejsze ilości paliwa i emitując mniej CO2 do atmosfery.

Heinz-Jakob Neusser, szef działu rozwoju jednostek napędowych Volkswagena powiedział w jednym z wywiadów, że częścią tej inwestycji może być powstanie nowej marki koncernu Volkswagena. Jakiś czas temu chodziły plotki mówiące o tym, że VW planuje wprowadzić na rynek nową, tanią markę, która mogłaby lepiej rywalizować np. z Dacią. Czekamy na dalsze informacje. Swoją drogą aż trudno sobie wyobrazić kwotę 84,2 mld euro.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)