Duży fiat doczeka się elektrycznego następcy. Wiemy, gdzie będzie produkowany

Duży fiat doczeka się elektrycznego następcy. Wiemy, gdzie będzie produkowany

Fiat 500L jest z nami już 10 lat
Fiat 500L jest z nami już 10 lat
Źródło zdjęć: © fot. Autokult
Aleksander Ruciński
01.05.2022 09:41, aktualizacja: 10.03.2023 14:01

Fiat 500L jest z nami już 10 lat. Najwyższy czas, by pomyśleć nad nową odsłoną. Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami koncernu Stellantis, ta jest już w drodze. Co ciekawe, będzie pełnoprawnym elektrykiem.

W czwartek, 28 kwietnia 2022 roku, szef koncernu Stellantis Carlos Tavares i prezydent Serbii Aleksandar Vucic podpisali porozumienie o wartości 190 mln euro, na mocy którego w 2024 roku ruszy produkcja nowego auta elektrycznego.

Będzie ono powstawać w serbskich zakładach w Kragujevac, gdzie obecnie produkowany jest Fiat 500L. Miejsce nieprzypadkowe, gdyż nowa propozycja zastąpi 500L w gamie Fiata. Co warte odnotowania, Stellantis nie wyklucza również innych aut tworzonych na tej samej bazie, a być może oferowanych pod innymi markami koncernu.

Niestety jest zbyt wcześnie by mówić o szczegółach technicznych. Wiadomo jedynie, że firma zamierza wykorzystać modułową, wszechstronną platformę zaprojektowaną specjalnie z myślą o napędzie elektrycznym.

"Nowa platforma dla aut elektrycznych, będzie skrojona na potrzeby segmentów A, B i C w kategorii wydajnych i czystych rozwiązań dla miejskiej mobilności" - mówi Tavares cytowany przez Automotive News Europe.

Nieoficjalnie mówi się, że obok następcy 500L, w Serbii powstawać może także elektryczny odpowiednik szalenie popularnej, miejskiej Pandy. Czas pokaże czy tak będzie w istocie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)