TestyAudiAudi A3 8Y - lifting czy nowa generacja?

Audi A3 8Y - lifting czy nowa generacja?

Mateusz Raczyński
19.01.2021 09:29, aktualizacja: 30.09.2022 21:18

Samochody z grupy Volkswagena raczej ewoluują, niż rewolucyjnie zmieniają się co generację. To rodzi jednak pytania - czy w przypadku najnowszego Audi A3 możemy jeszcze mówić o "nowej generacji"?

Audi A3 – test wideo

Do tej pory było tak, że o nowych generacjach mówiliśmy dopiero wtedy, kiedy mocno zmieniała się mechanika samochodu. Trzeba jednak zachować czujność, bo lifting każdego samochodu komunikowany jest jako "nowy". Technicznie nie jest to błąd, bo w końcu odświeżone auto to nowe auto, ale ten zwrot jest na pewno w branży nadużywany.

Będąc wyczulonym na takie zagrania producentów, zaczynamy się zastanawiać, kiedy model wkraczający na rynek jest faktycznie nowym samochodem, a kiedy tylko lekko zmodernizowanym. W przypadku "nowego Audi A3" nie ma prostych odpowiedzi.

Technicznie nowe Audi A3 oparto o tę samą platformę MQB, co poprzednie. Z drugiej strony - wygląd zewnętrzny, dostępne wyposażenie i elektronika to zupełnie inny świat. To jak to w końcu jest? To nowy model czy tylko facelifting? Zapraszamy na film.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)