Na dachu wyśpisz się jak król. Sprawdzamy tani namiot i taki za 13 tys. zł

Namioty dachowe przekonują coraz więcej Polaków. Są tak popularne, że już zimą klienci je zamawiali, a na rynku cały czas jest deficyt produktów. A nie mówimy tu o tanich rzeczach, bo ceny startują od ok. 4 tys. zł. Sprawdzamy takie rozwiązanie na przykładzie dwóch produktów z najniższej i wysokiej półki cenowej.

Rok 2020 minął pod znakiem wielu niewiadomych, zwłaszcza w turystyce. Polacy szybko dostosowali się do tych niepewnych warunków i znaleźli rozwiązanie - kampery oraz namioty dachowe. Nie każdemu odpowiada jeżdżenie samochodem-domem, więc coraz większą popularnością cieszą się właśnie namioty.

Test: Toyota Hilux z namiotem jest tańsza niż kamper. Frajdy jest co nie miara

Namiot kosztuje kilka tysięcy złotych, a auto terenowe nawet kilkadziesiąt, jeśli ma być sprawne i dowieźć cię niezawodnie do celu. Jest jednak inna…

Jest to rozwiązanie polegające na montażu szybko rozkładającego się namiotu na dachu pojazdu. Ma to swoje zalety względem tradycyjnego namiotu rozkładanego na ziemi. Przede wszystkim izolację o podłoża, a także wysoki komfort spania na całkowicie płaskiej powierzchni. Namiot dachowy za sprawą wysokiego umieszczenia chroni użytkowników przed zalaniem w razie nocnych opadów deszczu.

Jego nieocenioną cechą jest możliwość rozłożenia w nawet mniej niż 2 minuty. Składanie trwa trochę dłużej, ale nadal dość szybko — maksymalnie 5 minut. Więcej na temat zalet i wad namiotów opowiedzieliśmy z Mateuszem Żuchowskim w materiale wideo.

Rynek namiotów dachowych w Polsce jest coraz większy, a mimo to wciąż brakuje towaru. Wystarczy wspomnieć, że użyczony do testu namiot Wild Camp Kolorado II został sprzedany, nim wylądował na dachu mojego samochodu — po nagraniu od razu trafił do klienta. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań, ale wcale nie mniejszą popularnością cieszą się namioty za więcej niż 10 tys. zł, takie jak iKamper X-Cover. Są lepiej wykonane, czasami też z lepszych materiałów, co oczywiście docenią osoby podróżujące z namiotem dużo i nocujące w ekstremalnych warunkach.

Obserwuj nas na Instagramie:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Relacje:

33. GTI Treffen am Wörthersee - Seat Leon Cupra Racer [galeria] Kodiaq Laurin & Klement - na spotkanie z TOPR Fiat 126-P LPT, czyli polski prototyp amfibii Wörthersee 2013 - warto mieć marzenia [relacja autokult.pl] Wielkie nadzieje Škody związane z premierą modelu Karoq 15 lat Škody Octavii RS - test na Torze Poznań IV runda OPP WST - Lap Race na lotnisku Ułęż [galeria] Pierwsza jazda nowym Porsche 911 Škoda 4x4 Driving Experience – doświadczyć napędu na cztery koła - relacja Ford Driving Skills For Life – wreszcie w Polsce! "Chcieliśmy opowiedzieć historię gran turismo" – o Stingerze z jego twórcą, projektantem Kii Gregorym Guillaume Wyniki 24h Le Mans 2019: to nie był spektakl jednego aktora

Popularne w tym tygodniu:

Mercedes stawia na akumulatory pochodzące z Polski. Już dziś wyjeżdżają z Jawora FIA Rally Star to inicjatywa, której bardzo brakowało. Pierwszy etap odbył się na Torze Modlin