Poradniki i mechanikaTańsze paliwo na kilka sposobów - sprawdzamy promocje na popularnych stacjach

Tańsze paliwo na kilka sposobów - sprawdzamy promocje na popularnych stacjach

Kierowcy chętnie korzystają z promocji
Kierowcy chętnie korzystają z promocji
Źródło zdjęć: © fot. Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński
07.07.2022 13:11, aktualizacja: 13.03.2023 16:41

Tańsze paliwo to jedno z pobożnych życzeń polskich kierowców. Niestety było, jest i niestety wiele wskazuje, że nadal będzie drogo. To sprawia, że coraz więcej osób interesuje się promocjami. Sprawdzamy, które stacje oferują rabaty i na jakich warunkach.

Amic Energy - ALE Rabat

Sieć stacji Amic, która już wcześniej oferowała cykliczne, środowe obniżki zwiększyła dotychczasowe rabaty do nawet 30 gr na litrze. Klienci zapłacą 30 gr mniej za benzynę 95 oraz ON. Dla kupujących benzynę 98 lub gaz LPG przewidziano natomiast rabat w wysokości 10 gr / litr.

Warto jednak pamiętać, że maksymalny limit tankowania wynosi 70 litrów w każdą środę do 31 lipca 2022 roku. By skorzystać z promocji trzeba być zarejestrowanym uczestnikiem programu Amic Club.

BP - rabat z kartą Payback

Na mocy promocji obowiązującej od 1 lipca 2022 roku, można zaoszczędzić do 30 gr na litrze w przypadku bazowej benzyny i ON. LPG jest objęte rabatem w wysokości 10 gr / litr. Warunek? Aktywna karta Payback, którą należy okazać przy zakupie. Obowiązuje też limit tankowania - nie więcej niż 50 litrów, maksymalnie trzy razy w miesiącu.

Dodatkowo, w czwartki, klienci mają możliwość tankowania oleju napędowego Ultimate w cenie zwykłego ON. Warto wspomnieć również o bonie wartym 3 zł, który otrzymamy po zatankowaniu minimum 25 litrów paliwa. Można go później wykorzystać podczas zakupów na stacji.

Cirkle K - pierwszy raz bez rabatu

Wśród licznych, cyklicznych promocji Cirkle K najkorzystniejszą dla kierowców wydaje się rabat za dołączenie do programu Cirkle K Extra, w ramach którego dostaniemy 10 gr zniżki na standardowe paliwa i 15 gr na paliwa premium. Wcześniej jednak musimy zatankować minimum 50 litrów - dopiero wtedy dostaniemy zniżkę na kolejne tankowanie.

Po kolejnych 50 litrach obowiązuje jeszcze 50 proc. rabatu na kawę lub hotdoga, Następne 50 litrów dodatkowo uaktywnia zniżkę na myjnię. Promocja nie trwa jednak bez końca - w ramach programu dostaniemy maksymalnie po dwa vouchery na każdą z usług - paliwo, jedzenie lub myjnię.

Lotos - 30 groszy z Navigatorem

Tankujący na Lotosie będący czynnymi uczestnikami programu Navigator dostaną 30 groszy rabatu na benzynę 95 i podstawowy olej napędowy. Warunek? 50 litrów paliwa, nie częściej niż trzy razy w miesiącu - podobnie jak na Orlenie i BP.

Moya - bez limitów, za to zakupami

Warunki promocji na stacjach Moya wydają się dość liberalne, choć jest tak tylko pozornie. Po pierwsze - by otrzymać bazowy rabat w wysokości 10 gr nie trzeba mieć żadnych kart czy aplikacji. To zniżka dla każdego kto zatankuje benzynę lub ON.

By dostać 20 gr rabatu trzeba się jednak bardziej wysilić, kupując jedną z czterech rzeczy: gorący napój, hot-doga, zapiekankę lub czterolitrowy płyn do spryskiwaczy. Ci, którzy kupią dwa produkty z tej listy dostaną natomiast 30 gr rabatu na paliwo. Moya nie przewiduje limitów miesięcznych, ale jednorazowo nie można tankować więcej niż 60 litrów.

Orlen - 30 grosze z programem Vitay

Jest to najstarsza promocja, w ślad za którą poszły konkurencyjne stacje. Uczestnicy programu Vitay dostaną rabaty na zasadach identycznych jak w przypadku Lotosu - 30 groszy na standardowe paliwa, 50 litrów i nie częściej niż trzy razy w miesiącu.

Shell - paliwa premium w cenie zwykłych

Promocja Shella nie jest niczym nowym. Obowiązywała na długo przed podwyżkami cen paliw. Nie zmienia to jednak faktu, że jest atrakcyjna szczególnie dla kierowców, którzy chcą lub muszą tankować paliwa premium. We wtorki mogą zatankować benzynę V-Power w cenie zwykłej FuelSave 95, a w czwartki V-Power Diesel w cenie standardowego ON.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)