Światowe Dni Młodzieży - ograniczenia w ruchu i rekomendowane drogi

Światowe Dni Młodzieży, odbywające się w dniach 27-31 lipca okażą się z pewnością niezłym testem dla polskiej infrastruktury drogowej. Tak duża impreza w połączeniu z trwającym sezonem turystycznym i licznymi robotami drogowymi może oznaczać tylko jedno - korki i ograniczenia w ruchu.

GDDKiA wydała oficjalne komunikaty informujące o ograniczeniach w ruchu oraz rekomendowanych trasach, pozwalających zminimalizować ryzyko utknięcia w korku, niezależnie od tego, czy wybieracie się na Światowe Dni Młodzieży, czy może na polskie plaże.

Najwięcej zmian w ruchu dotyczy oczywiście Krakowa i okolic. Już dziś, 25 lipca jadąc autostradą A4 nie zjedziemy na węzłach:

  • Kraków Bielany,
  • Kraków Tyniec,
  • Kraków Skawina,
  • Kraków Południe.

Ograniczenia nie będą obowiązywać pojazdów z identyfikatorami, wśród których znajdziemy samochodu organizatorów, czy służb.

Dzisiejszej nocy z 26 na 27 lipca, do wspomnianej listy zjazdów wyłączonych z ruchu dołączy węzeł Kraków-Balice oraz droga wojewódzka DW774 w kierunku na Kryspinów.

W piątek 29.07. ok. godz. 20.00 rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz DK 94, S7. W dniach od 29 lipca do 31 lipca 2016 r. na jezdni północnej A4 od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony zostanie pas ruchu dla służb ratunkowych, które będą się w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych pasów ruchu barierami i tablicami U-21. Ponadto pomiędzy tymi węzłami obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 110 km/godz.

Oprócz tego droga krajowa nr S7 na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów w dniach od 29.07.2016 do 01.08.2016. Droga ekspresowa S7 będzie całkowicie wyłączona z ruchu od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia. Pielgrzymi na drodze ekspresowej S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej) a służby techniczne i ratownicze po jezdni prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być dowiązana do organizacji ruchu na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie zakłada się przeznaczenie północnej jezdni dla ruchu służb ratunkowych, a południowej dla ruchu pieszych.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Droga krajowa nr 94 będzie nieczynna dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka do miasta Wieliczka, ul. Powstania Styczniowego (obwodnica Wieliczki), w dniach od 29.07 do 31.07.2016 r. Na odcinku od granicy Krakowa do skrzyżowania DK 94 z ul. Krakowską ruch. Ruch pieszych odbywać będzie się jezdnią południową. Północna natomiast będzie przeznaczona dla ruchu pojazdów służb ratunkowych. Na dalszym odcinku drogi ruch pieszych ma przebiegać całą szerokością jezdni. Policja umożliwi tam przejazd tylko uprawnionym użytkownikom drogi oraz służbom ratunkowym.

Ograniczenia w ruchu napotkamy także od skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z ul. Powstania Styczniowego w Wieliczce (obwodnica Wieliczki) do skrzyżowania DK 94 z DK 75 w Targowisku. Na odcinku zostanie wprowadzony zakaz ruchu z wyłączeniem służb ratunkowych, mieszkańców oraz autokarów dowożących pielgrzymów. Objazd zostanie poprowadzony drogą krajową nr 75 od Targowiska do węzła A4 Targowisko, następnie autostradą A4 od węzła Targowisko do węzła Kraków Łagiewniki i dalej do Wieliczki wyznaczonym objazdem drogami miejskimi. Autostradowy węzeł Łagiewniki nie będzie zamknięty, jednak po wjechaniu łącznicami w stronę centrum Krakowa nie będzie można wjechać na wprost w ul. Herberta.

W pozostałych częściach kraju zaleca się poruszanie po głównych szlakach komunikacyjnych, a najlepiej przełożenie dalszych podróży na inny termin jeśli istnieje taka możliwość. Szczegółowe informacje wraz z wykazem dróg rekomendowanych i ograniczeniami tonażowymi przeznaczonymi dla ciężarówek znajdziecie w oficjalnych dokumentach na stronach GDDKiA oraz BIP:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Ministerstwo Środowiska powołało zespół zajmujący się aferą spalinową Przygotowania do sezonu WRC 2017 – co słychać u ekip fabrycznych? Odzyskanie utraconego prawa jazdy jest możliwe Podwójna śmierć na Nürburgringu Grand Prix Węgier 2016 - zmiana lidera mistrzostw Nowa Toyota Supra - debiut w 2018 roku i hybrydowy napęd 4x4 Czym zaskoczy nas Mercedes w nadchodzącym roku? Mitsubishi zapowiada koncepcyjnego crossovera BMW M5 Competition Edition - 3,9 sekundy do setki i solidna dawka stylu Startech jako pierwszy zmodyfikował Bentleya Bentaygę Autostrada A4 czynna od granicy do granicy Pojazdy użytkowe oraz ogniwa słoneczne - znamy plany Tesli Pojazdy autonomiczne będą wyposażone w czarne skrzynki Tryb Drift Mode Forda Focusa RS na cenzurowanym w Australii Volkswagen i LG połączą cyfrowo samochód z domem Komisja Europejska ukarze producentów ciężarówek za zmowę cenową! Koenigsegg One:1 został rozbity podczas testów na Nürburgringu Piraci drogowi będą częściej trafiać do więzienia Skyactiv-Vehicle Dynamics w samochodach Mazdy Autonomiczny bus Mercedesa pokonał 20-kilometrową trasę bez udziału kierowcy BMW Serii 1 Sedan debiutuje w Chinach Nowy podatek dla właścicieli 10-letnich samochodów Mercedes żegna CLS-a przy pomocy edycji specjalnej Mercedes E55 AMG Michaela Schumachera został wystawiony na sprzedaż

Popularne w tym tygodniu:

To już nie jest specjalna wersja Volvo. Poznajcie Polestar 1 Poduszki powietrzne dla dzieci. Jest pierwsze takie rozwiązanie Nowe auto Kena Blocka. W przeszłości jeździł nim Krzysztof Hołowczyc Honda z ambitnymi planami elektryfikacji. Hybrydowa CR-V to dopiero początek Ekstremalna wersja legendarnego Mercedesa do kupienia w Polsce Lexus pracował nad jednym lakierem kilkanaście lat. Co go wyrożnia? Nowe Audi A7 Sportback. Wciąż kontrowersyjne, nadal efektowne Porsche przechodzi na subskrypcję. Zmieniasz auta jak rękawiczki Electric Explorer African Challenge 2018. Z Afryki do Polski… autem elektrycznym! Będą sportowe SUV-y od Hyundaia? Pracuje nad tym spec z BMW Nissan Leaf II od Nismo. Auto elektryczne też może być ekscytujące Amerykanie sprawdzili bezpieczeństwo aut od strony pasażera. Wyniki wciąż nie zachwycają