2000 zł mandatu i sporo strachu. 82-latek zignorował rogatki na przejeździe kolejowym

2000 zł mandatu i sporo strachu. 82-latek zignorował rogatki na przejeździe kolejowym24.05.2022 09:19
Kierowca skody przesadził
Kierowca skody przesadził
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Policja

Od tragedii dzieliły go dosłownie centymetry. Starszy kierowca škody wjechał na tory mimo zamykających się szlabanów, zmuszając maszynistę pociągu do gwałtownego hamowania. Na szczęście skończyło się tylko na mandacie - rzecz jasna dość wysokim.

Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia, które zarejestrował kolejowy monitoring, doszło w mazowieckiej Prostyni. Kierowca jadący srebrną škodą całkowicie zignorował sygnalizację świetlną oraz szlaban i wjechał tuż pod nadjeżdżający pociąg relacji Ełk-Wrocław Główny.

Na szczęście maszynista zachował trzeźwość umysłu i na widok auta rozpoczął procedurę awaryjnego hamowania, a kierowca w porę wycofał samochód. Sądząc po odległości, jaka dzieliła škodę od wagonów, niewiele zabrakło do tragedii.

Na podstawie nagrań z monitoringu udało się ustalić i ukarać sprawcę całego zamieszania. To 82-letni mieszkaniec powiatu Sokołowskiego, na którego policja nałożyła mandat w wysokości 2 tys. zł. Kwota wynikająca z nowego taryfikatora może wydawać się duża, lecz biorąc pod uwagę skalę przewinienia oraz fakt, że sytuacja była naprawdę niebezpieczna, to nie powinno to dziwić.

Warto pamiętać, że już niedługo wejdzie w życie prawo, zgodnie z którym w przypadku ponownego popełnienia tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat mandat będzie dwukrotnie wyższy i wyniesie 4 tys. zł. Starszy kierowca powinien więc mieć się na baczności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)